Hanba pre celé mesto: Muž napadol cudzinca s priateľkou na prechádzke mestom, potom hajloval

Kamenne namestie 2020 napadnutie maps.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Udalosť sa odohrala v sobotu 25. marca krátko pred 22.00 hod.

Bratislavská polícia sa aktuálne zaoberá možným fyzickým napadnutím muža z Nového Zélandu a následnými extrémistickými prejavmi. Ako ďalej polícia informovala na sociálnej sieti, udalosť sa odohrala v sobotu 25. marca krátko pred 22.00 hod.

Novozélanďan so svojou priateľkou sa prechádzali centrom hlavného mesta po Kamennom námestí. Muž pár začal napádať vo chvíli, keď chceli ísť na električku. Ako uvádza pre tvnoviny.sk, neznámy muž ich prenasledoval a napokon Novozélanďana udrel zozadu do hlavy. Netušia, prečo ich muž napadol. Uvažuje, že dôvodom mohla byť ich komunikácia v angličtine.

Po napadnutí ešte chodil okolo nich a hajloval. Žena ihneď volala políciu a jej priateľ agresora natáčal pre políciu. Po tomto pár opäť napadol. Pár predpokladal, že agresor bol na drogách, bol nebezpečný pre svoje okolie.

Aktuálne sa uvedeným prípadom zaoberajú policajti prvého bratislavského okresu, ktorí vykonávajú potrebné úkony s cieľom objasnenia udalosti. Prejavy extrémizmu, ktoré sú kvalifikované ako trestný čin, sú následne riešené v pôsobnosti Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru,“ informovala polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk