Hasiči varujú: S pyrotechnikou treba zaobchádzať bezpečne, môže dôjsť k vážnym zraneniam a požiarom

Hasici ohnostroj petardy.jpg
Foto: archívne, Hasičský a záchranný zbor

Na prelome rokov 2021/2022 spôsobila zábavná pyrotechnika až 39 požiarov.

Hasiči každoročne evidujú počas Silvestra a Nového roka výrazný nárast výjazdov. Príčinou je neodborné používanie a manipulácia so zábavnou pyrotechnikou.

Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) preto vyzýva občanov, aby boli pri používaní zábavnej pyrotechniky opatrní a pripomína, že na prelome rokov 2021/2022 vzniklo až 39 požiarov, ktoré boli spôsobené zábavnou pyrotechnikou. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR.

Hasiči vystríhajú občanov, aby nevykonávali neodborné zásahy do zábavnej pyrotechniky, aby ju nezapaľovali priamo v ruke ani v blízkosti tváre. Zábavná pyrotechnika sa nesmie odpaľovať v sklenených fľašiach alebo iných nádobách.

Ak pyrotechnika po zapálení nevybuchne, nesmie sa opätovne zapaľovať. Nevybuchnutú pyrotechniku je potrebné poliať dostatočným množstvom vody. Zapálená pyrotechnika sa nesmie vyhadzovať z okien, balkónov alebo terás, pretože je tu riziko vzniku požiaru bytu, prípadne zaparkovaných vozidiel. Je tiež potrebné zabrániť priamemu kontaktu detí a zvierat s pyrotechnikou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk