Hasičskú zbrojnicu na Mierovej ulici v Ružinove zrekonštruujú za 670-tisíc eur

Hasicska zbrojnica
Foto: maps.google.com

Rekonštrukčné práce pozostávajú z modernizácie a dostavby historickej budovy hasičskej zbrojnice.

Hasičskú zbrojnicu na Mierovej ulici v bratislavskom Ružinove zrekonštruujú za viac ako 670-tisíc eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Zhotoviteľom sa stala spoločnosť GSP – STAV Dunajská streda, s ktorou mestská časť podpísala zmluvu 2. novembra.

Prihlásilo sa 18 firiem a najlepšia ponuka je takmer o štvrť milióna eur lacnejšia, než sme čakali,“ uviedol v októbri starosta Ružinova Martin Chren. Predpokladaná hodnota zákazky bola pôvodne 866 166 eur bez DPH, vysúťažená cena je 670 929 eur bez DPH.

Rekonštrukčné práce pozostávajú z komplexnej modernizácie a dostavby historickej budovy hasičskej zbrojnice. „Ide o rekonštrukciu strechy, výstavbu podkrovných priestorov, celkovú rekonštrukciu garážových a technických priestorov, ako aj sociálneho zázemia a kancelárskych priestorov pre príslušníkov hasičského zboru vrátane dvier, brán a okien,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Predmetom zákazky je aj rekonštrukcia vonkajšej fasády dostavbou chýbajúcich pracovných priestorov, úprava okolia spevnením povrchových plôch a zmena výjazdových koridorov pre zásah hasičských vozidiel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk