Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hazard, herňa
ilustračné: pixabay.com
23. marca 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ako je to s hazardom v meste? Vyjadrila sa Petržalka i primátor

Keď v auguste 2016 zmizli z magistrátu hárky z petície Bratislavčanom proti hazardu, primátor obviňoval mafiu z „útoku proti Bratislave a brutálneho pokusu zastaviť Bratislavu na ceste medzi moderné európske mestá“. Keď vo februári 2017 mestské zastupiteľstvo neschválilo ním predložené VZN, vinil zo vzniknutého fiaska niektorých poslancov. Uviedla to Silvia Vnenková z Oddelenia komunikácie s verejnosťou mestskej časti Petržalka.

„Pán primátor vždy viní niekoho iného, pritom potichučky robí vlastnú politiku a za chrbtom sa verejnosti vysmieva. Uznajte sami: Dňa 19. septembra 2016 požiadala spoločnosť Synot tip, a. s., mesto o súhlas s prevádzkovaním 15 herní, 8 z nich v Petržalke. Už dňa 23. septembra (!!!) ten súhlas od pána primátora dostala! To všetko v čase prudkých debát a diskusií vo verejnosti o tom, kto je v tejto veci hrdina, kto je za a kto proti,“ píše sa v tlačovej správe, ktorú nám poskytla.

„Primátor sa síce pred verejnosťou bije do pŕs, aký je on zástanca zákazu herní, svojimi skutkami však hovorí opak. Ako čerešnička na torte sa javí skutočnosť, že predmetný súhlas dostala spoločnosť Synot tip len štyri dni po doručení žiadosti! O takejto rýchlosti môžeme napríklad my v Petržalke len snívať, pretože drvivá väčšina našich žiadostí čaká na odpoveď nie dni, ani týždne, ale mesiace! Často musíme odpoveď urgovať, dožadovať sa, doprosovať sa. A pritom ide o záležitosti, týkajúce sa problémov obyvateľov, ako napríklad tých, ktorí si chcú odkúpiť obecné byty do osobného vlastníctva,“ uvádza sa ďalej.

Na záver sa píše, že byty „sú majetkom mesta a keďže sa situácia v tejto veci po 31. decembri zmenila, už v auguste sme to mestu avizovali a pána primátora sme žiadali o usmernenie. Dodnes sme ho nedostali, a to aj napriek urgencii z februára t. r.! Rovnako sa mesiace, možno roky domáhame odpovedí vo veci majetkového vysporiadania Tyršovho nábrežia či Sadu Janka Kráľa, viacerých verejných detských ihrísk či samotnej budovy, v ktorej sídli náš miestny úrad.“

Primátor reagoval na svojom Facebookovom profile na podpísanie povolení na herne: „Dnes (v stredu, pozn. red.) sa v téme boj s hazardom vyznamenal aj bulvárny denník s hlúpym a účelovým článkom, ktorý má znovu spochybniť vôľu 130-tisíc Bratislavčanov. Vytiahol bombastické zistenie, že som podpísal povolenia na herne. Pravda je taká, že ja aj mesto sme v týchto prípadoch len štatistami a povolenia podpisovať musíme, lebo tak to hovorí zákon. Presne preto presadzujem úplný zákaz hazardu v Bratislave a bulvárnemu denníku odporúčam najprv overiť si fakty a potom niekoho osočovať. Žiaľ, hazardnej loby ide o peniaze, nie o fakty.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X