HB Reavis a J&T Real Estate žiadosti o štatút významnej investície opäť nepredložili

Spojena bratislava 1.jpg
ilustračné: vimeo.com

Spoločnosti HB Reavis a J&T Real Estate svoje žiadosti o štatút významnej investície pre svoje projekty v Bratislave po vlaňajšom stiahnutí opäť nepredložili. Uviedlo to tlačové oddelenie Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Investori svoju žiadosť o udelenie štatútu významnej investície v Bratislave, ktoré sa týkajú rozvojových projektov – Stanica Nivy investora HB Reavis a električkovej trate v rámci projektu Spojená Bratislava, ktorý chce postaviť J&T Real Estate, stiahli koncom minulého roka. Informovali o tom bývalého predsedu vlády pre investície a informatizáciu a súčasného premiéra Petra Pellegriniho i primátora hlavného mesta Bratislavy Iva Nesrovnala. Výhodou štatútu môže byť rýchlejšia administratíva pri budovaní týchto projektov. „Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu sa ďalej nezaoberá žiadosťami spoločnosti J&T Real Estate a spoločnosti HB Reavis o udelenie štatútu významnej investície na projekty v hlavnom meste Bratislava,“ spomenuli. Vo svojom stanovisku tiež pripomínajú, že úrad nepripravuje novelu zákona o niektorých opatreniach, ktoré sa týkajú prípravy významných investícií. Jeho gestorom je podľa nich Ministerstvo hospodárstva SR.

Podpora primátora

Tému udeľovania štatútu významnej investície v utorok po dlhšom čase opäť otvorila starostka mestskej časti Karlova Ves a súčasne mestská poslankyňa i kandidátka na starostku Karlovej Vsi Dana Čahojová. Ako povedala pred novinármi, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zaujal k rozvojovým projektom v meste, ktoré žiadajú o štatút významnej investície, iné stanovisko ako chcú mestskí poslanci i mestské časti. V liste primátor podľa Čahojovej vyjadruje podporu, súčinnosť a víta zámer rozvojových projektov v hlavnom meste. Ako dodala, listy primátor poslal bývalému predsedovi vlády pre investície a informatizáciu a súčasnému premiérovi Pellegrinimu.

Ako uviedol bratislavský magistrát, aktivitu poslancov vníma primátor ako vylamovanie otvorených dverí. Podľa nich primátor pri strategických investíciách presadzoval verejný záujem a potreby Bratislavčanov, a to najmä zadefinovaním kritérií pre jednotlivé projekty. „V nich vždy tlačil na rozvoj dopravných kapacít, kvalitu verejného priestranstva a životného prostredia. V neposlednom rade mu išlo aj o finančný aspekt dopadov na samosprávu prostredníctvom rozvojového poplatku, čo je zdôraznené aj v liste Petrovi Pellegrinimu,“ zhrnulo hlavné mesto.

Spoločnosti HB Reavis a J&T Real Estate sa k veci zatiaľ nevyjadrili.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk