Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ilustračné SITA
19. decembra 2018 ŠportHokej od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

HC Slovan Bratislava prehral jedenásty duel v rade, tentoraz na ľade Petrohradu

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).

Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorňajšom dueli KHL na ľade SKA Petrohrad v pomere 4:1. Skóre pritom otvoril peknou strelou do vinkľa Matúš Sukeľ v deviatej minúte stretnutia, už o 33 sekúnd neskôr však vyrovnal po samostatnom úniku Nail Jakupov. V druhej tretine sa o obrat favorizovaného Petrohradu postarali postupne Sergej Plotnikov a Nikolaj Prochorkin. Prehru „belasých“ proti SKA dokonal v 50. minúte stretnutia presným zásahom v presilovej hre Nikita Gusev.

Zverenci Vladimíra Országha nevyhrali už v jedenástich meraniach síl v sérii a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí posledná 12. pozícia. Petrohrad je so 61 bodmi na priebežnej druhej priečke.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok:

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. Plotnikov (Daciuk, Tichonov), 36. Prochorkin (Zub, Gusev), 50. Gusev (Prochorkin) – 9. M. Sukeľ (Grman, Klok)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Judakov – Galimov, Stroganov

Zostavy:
Petrohrad: Hellberg – Belov, Zub, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Rundblad, Rukavišnikov – Plotnikov, Daciuk, Tichonov – Karpov, Prochorkin, Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kručinin – O. Li, Koskiranta, Jakupov – Maľcev
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – C. Bailey, M. Sukeľ, Jeglič – P. Lamper, Hrnka, M. Sloboda – Baranov, Chipchura, C. Rau