Historické linky v Bratislave vás povozia ako v minulosti, nenechajte si ujsť tento zážitok

Kolaz dopravny podnik bratislava.jpg

V rámci Bratislavských mestských dní sa môžete tešiť aj na bezplatné jazdy historickými vozidlami po meste. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť zažiť históriu na cestách. Zistite, kde a kedy sa môžete pripojiť k tejto nezabudnuteľnej jazde časom.

Aj tento rok sa obyvatelia a návštevníci Bratislavy môžu tešiť na jedinečný zážitok, ktorým sú historické veterány premávajúce po mestských uliciach. Podujatie, známe svojou atmosférou nostalgie a histórie, láka milovníkov starých vozidiel, ako aj tých, ktorí si chcú vychutnať netradičnú jazdu mestom.

V sobotu 20. aj v nedeľu 21. apríla budú tri historické linky prevádzkovať svoje trasy od 10.00 do 17.00 v 15-minútových intervaloch. Linka A s okružnou trasou cez centrum mesta od Jesenského, cez Centrum, po Americké nám., Blumentál, Vysoká, Kapucínska, Chatam Sófer a Most SNP, až na Jesenského. Po tejto linke budú premávať historická električka #38, T2 #215 a T3 #275.

Na linke H budú Škoda 9Tr #53, Škoda 14Tr #6278 a Škoda 15Tr #6635. Výpravu doplní aj Solaris Urbino 12 Hydrogen, ktorým sa prvýkrát budete môcť odviezť k Depu Hroboňova. Trasa bude po Rajská, cez Špitálska, na Kollárovo nám. a Hodžovo nám., Hrad, Červený kríž, Búdková, až na Depo Hroboňova.

Linka M bude premávať po trase Nové SND, Most Apollo, Einsteinova, Viedenská cesta, Krasovského, Most SNP, Šafárikovo nám, Malá scéna a Nové SND. Odvezú vás na nej Karosa ŠM11 #3350, kĺbový TAMBUS #1414 (iba v sobotu), krátky TAMBUS #3702 (iba v nedeľu) a Ikarus 280 #2881.

V sobotu 20. apríla sa navyše pripojí aj špeciálna linka R, ktorá po trase Detvianska – Východné privezie záujemcov na Prvý parný deň na Rendez. Všetky tieto jazdy budú bezplatné a historické linky obslúžia všetky zastávky na svojej trase.

Program je pripravený nielen na cestách v historických vozidlách, ale aj v Depe Hroboňova, kde sa uskutoční Trolejbusový deň s bohatým programom a občerstvením. Nezabudnite sa zastaviť aj v Šoto-shope, kde si môžete kúpiť suveníry s motívom bratislavského dopravného podniku.

Podrobnosti a ďalšie informácie o programoch nájdete na webovej stránke DPB a na sociálnych médiách. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť prežiť nezabudnuteľný zážitok plný histórie a nostalgických spomienok

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk