Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Galéria Umelka
maps.google.sk
20. januára 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Históriu a budúcnosť slovenskej architektúry objavíte v Umelke

Pohľad do histórie slovenskej architektúry, ale zároveň aj do jej budúcnosti prináša do 4. februára výstava Emanuel Hruška a slovenská urbanistická škola v bratislavskej Galérii Umelka.

Galéria Slovenskej výtvarnej únia (SVÚ), sídliaca v historickej budove Umeleckej besedy slovenskej na Dostojevského rade 2, ponúkne počas trvania výstavy aj netradičné komentované prehliadky.

Komentované prehliadky sa uskutočnia 24., 26. a 31. januára od 14. do 17. hodiny a ich súčasťou bude aj interaktívna prezentácia „Ideálneho krajinného mesta na Žitnom ostrove“. Prezentáciu ideálneho mesta vo virtuálnej realite umožní jedna z najmodernejších technológií v oblasti urbanizmu, nástroj „ITUD“ – Interactive Tool for Urban Design.

„Ide o unikátny nástroj svetových parametrov vyvíjaný na Slovensku, ktorý v maximálnej miere podporuje tvorivý proces, ponúka objektívny pohľad, vyhodnocuje kvalitu návrhu a vytvára prostredie pre živú komunikáciu a argumentáciu,“ informovala SVÚ, ktorá výstavu pripravila spolu s ateliérom In Architekti. Účastníci komentovaných prehliadok sa oboznámia s urbanistickými teóriami, so spôsobom nazerania na svet cez ručnú skicu a na záver zavítajú do virtuálneho sveta ideálneho ekologického a udržateľného mesta 21. storočia.

Výstava Emanuel Hruška a slovenská urbanistická škola je pre záujemcov prístupná do 4. februára denne okrem pondelka od 12. do 18. hodiny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X