Hľadá sa dodávateľ pre zriadenie expozície v Ekocentre v Čunove, predpokladaná hodnota zákazky je 911-tisíc eur

Ekocentrum cunovo tretia etapa.jpg

Predpokladaná hodnota zákazky je 911-tisíc eur, termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 4. júla.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) hľadá dodávateľa pre zriadenie expozície v Ekocentre v Čunove. Vyplýva to z oznámenia uverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predmetom zákazky je výroba, dodanie a inštalácia stálej expozície v novovybudovanom ekocentre. Predpokladaná hodnota zákazky je 911-tisíc eur, termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 4. júla.

Zámerom je vytvorenie jedinečnej interaktívnej náučnej expozície, založenej na uvedomelom poznaní, ktoré povedie k zvýšenému záujmu o ochranu životného prostredia,“ uvádza obstarávateľ.

Ekocentrum pre všetkých

Výsledkom rekonštrukcie, ktorú spustil BSK v máji 2021, bude ekocentrum prístupné domácim aj zahraničným návštevníkom a účastníkom environmentálnych vzdelávacích programov.

Ide nielen o záchranu vzácneho kaštieľa, ale aj o vytvorenie unikátneho environmentálneho a vzdelávacieho centra, ktoré v regióne dlhodobo absentuje,“ uviedol na poslednom kontrolnom dni predseda BSK Juraj Droba.

V priestoroch vznikne interaktívna expozícia zameraná na rôzne zložky prírodného dedičstva regiónu spolu s tvorivými dielňami a multifunkčnou sálou.

Revitalizácia parku aj sýpky

Rekonštrukcia kaštieľa v Čunove, kde vznikne nové ekocentrum, by mala byť ukončená v druhej polovici roku 2023.

Spolu s kaštieľom revitalizujú aj záhradu a priľahlú sýpku, s dôrazom na pôvodnú architektúru a pod dohľadom pamiatkarov. Samosprávny kraj financuje obnovu kaštieľa s podporou partnerov a z externých zdrojov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk