Hľadáte tip na príjemný výlet v Bratislave? Vydajte sa z Koliby do Rače

Rača, sneh, vinohrady
Foto: Facebook/ Priatelia Rače/ Friends of Rača, Marcel Rebro

Trasa je vhodná aj pre menej zdatných turistov či rodiny s deťmi. Navštívite altánok s výhľadom na Kamzík či lesnú studničku.

Máte už dosť homeofficu alebo sedenia doma počas sviatkov? Ak hľadáte prechádzku v rámci Bratislavy, ktorú nezdoláte do jednej hodiny, prejdite sa z Koliby do Rače.

Ciele trasy

Táto trasa má 12 kilometrov a cieľ by ste mali mať na dosah po približne 4 hodinách. Ak máte doma deti, počas prechádzky sa môžu hrať na preliezkach v prírode na viacerých miestach.

Ako uvádza Bratislavský kraj na svojom webe, celá trasa je nasledovná: Koliba  – Kamzík – Tri duby – Pekná cesta, Spariská – Vypálenisko – Zbojnícka studnička – amfiteáter Rača – Rača, MHD.

Ak sa vám zdá trasa dlhá, môžete si ju prispôsobiť podľa seba a absolvovať napríklad iba polovicu. Trasa je vhodná aj pre ľudí, ktorí nemajú auto – začiatok aj koniec je pri zastávke MHD.

Z Koliby až k račianskemu amfiteátru

Výlet začína na Kolibe na zastávke trolejbusu č. 203. Po zelenej turistickej značke č. 5125 sa dostanete až k bufetom na Kamzíku. Okrem občerstvenia tam nájdete detské ihrisko či neďalekú televíznu vežu.

Ďalší cieľ trasy sú Tri duby. Z Kamzíka za lúkou zabočte doprava po červenej turistickej značke č. 0701b. Miniete dve lúky s altánkami, až prídete ku križovatke lesných ciest. Nebudete postupovať po červenej značke, ale zabočte doľava a pôjdete stále rovno. Po ľavej strane by sa vám mal objaviť kopec Bratislavský Drieňovec s drevenou rozhľadňou.

Po chvíli by ste sa opäť mali napojiť na červenú značku. Pokračujte po hrebeni rovno. Neskôr prídete k rázcestiu Pekná cesta, Spariská, kde sa dá posedieť a oddýchnuť si. Na tomto mieste môžete zmeniť trasu a zamieriť napríklad do Marianky či na Železnú studienku.

Z rázcestia pokračujte po asfaltovej ceste až k Zbojníckej studničke. Ak pôjdete po ceste ešte 200 metrov, narazíte na Dolný červený kríž, miesto s veľkým dreveným prístreškom. Aby ste mohli pokračovať do Rače, musíte sa vrátiť späť k Zbojníckej studničke.

Následne je potrebné držať sa zelenej turistickej značky č. 5101. Cesta vedie popri Banskom potoku až do Rače. Prejdete popri račianskom amfitéatri či kúpalisku. Zelená značka vás dovedie až k zastávke električky.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom