Hladný diviak chodí na ovocie k bytovke, obyvatelia si s ním nevedia dať rady

Diviak v Rači
Foto: Facebook/Priatelia Rače/Friends of Rača, Maria Ben Či, Gettyimages - koláž BratislavaDen.sk

Diviaky sa v mestskej časti objavujú na viacerých uliciach.

V Bratislave vidieť na sídliskách okrem túlavých mačiek, hlodavcov či vtákov aj diviaky. Ide najčastejšie o sídliská, neďaleko ktorých sú lesy, ako napríklad Karlovu Ves, Staré Mesto či Dúbravku.

Zvieratá sa objavujú aj v niekoľkých uliciach Rače. Dôkazom je diviak, na ktorého upozornila pani Mária na Facebooku.

Chodí na čerešne

Diviaka vidieť pravidelne podvečer na Hagarovej ulici č. 3, 4 a 5, ako hľadá popadané čerešne. Na fotografii je vidieť diviak na rohu bytovky a neďaleko neho stojí človek.

Obyvateľka naznačila, že chce problém riešiť, kým sa niekomu niečo nestane. V diskusii uviedli ďalší obyvatelia, že sa v Rači už tiež stretli s diviakmi.

diviak v Rači
Foto: Facebook/Priatelia Rače/Friends of Rača, Maria Ben Či

Diviaky sa často objavujú podľa hovorcu mestskej časti Miroslava Vajsa hlavne na vrchu Krasňan (Hagarova ulica, Horná ulica a Pekná cesta), Alstrovej ulici, Popolnej ulici a občas zídu na Barónku.

„Diviaky sa zvyknú vyskytovať na jar alebo o takomto čase na prelome jari a leta vo väčšom množstve. V ostatných ročných obdobiach ich výskyt nie je taký veľký, maximálne ide o ojedinelé prípady,“ doplnil.

Kto pomôže s diviakmi

Mestská časť eviduje diviaka, ktorý ide po čerešniach na Hagarovej ulici, prvýkrát. V prípade výskytu diviaka sa môžu obyvatelia obrátiť na oddelenie životného prostredia mestskej časti alebo priamo na veterinárnu správu e-mailom sekretariat-UR@svps.sk.

Od septembra má veterinárna správa zazmluvneného veterinára. Vlastní narkotizačnú zbraň a odchytové klietky, ktoré vie v prípade potreby využiť. V súčasnosti sú tieto odchytové klietky umiestnené v Starom Meste.

Videli ste už pri svojom dome/bytovke diviaka?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk