Hlavná stanica ožije opernými áriami. Každý priestor sa totiž môže stať kultúrnym vďaka prístupu ľudí

Hlavná stanica, vlak, koľaje
ilustračné: SITA

Kontrastom opernej hudby a nie príliš pozitívne vnímaných budov hlavnej železničnej stanice v Bratislave chcú organizátori koncertu odkázať, že je dôležité, aby sa ľudia nenechali pohltiť menej pekným priestorom, naopak, aby naň pozitívne vplývali.

Operné árie v podaní sólistky SND Lindy Ballovej zaznejú v nedeľu 15. novembra o 18. hodine v prezidentskom salóniku na bratislavskej hlavnej stanici. Združenie Salónik – kultúrne občerstvenie chce koncertom na netradičnom mieste ukázať, že každý priestor sa môže stať kultúrnym vďaka prístupu ľudí. Za organizátorov o tom informovala Denisa Vološčuková.

Podľa kurátorky združenia Salónik Zuzany Duchovej chcú koncertom známych operných árií v podaní sólistky Slovenského národného divadla Lindy Ballovej reagovať „na špecifiká miesta – negatívne vnímaného komplexu budov na hlavnej stanici“.

Netradičným spojením operného spevu, krásne oblečených ľudí, slávnostnej atmosféry a budov železničnej stanice chcú vytvoriť kontrast. „Týmto kontrastom chceme povedať, že je dôležité, aby sa ľudia nenechali pohltiť menej pekným priestorom, naopak, aby naň pozitívne vplývali,“ tvrdí Zuzana Duchová. Na nevšedný koncert je vstup zdarma.

Linda Ballová je medzinárodne uznávaná sopranistka, aktuálne stvárňuje hlavnú postavu Emilie Marty v opere Vec Makropulos v Opere Slovenského národného divadla. Účinkovaním v zrekonštruovanom prezidentskom salóniku na prvom nástupišti Hlavnej stanice Bratislava bola príjemne prekvapená.

„Väčšinu vystúpení operní speváci absolvujú v kulisách, ktoré vzniknú na mieru opery. Salónik je hotový priestor, ktorý bude pre mňa interpretačnou výzvou,“ cituje tlačová správa k akcii sopranistku, ktorá výber známych árií zaspieva v sprievode klaviristu Branka Ladiča. Viac o podujatí možno nájsť na http://salonik.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk