Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredne odborne uciliste energeticke bratislava areal najomne byty.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Google maps

Hlavné mesto chce vybudovať nájomné byty z objektu niekdajšieho internátu v Záhorskej Bystrici

Hlavné mesto chce získať objekt bývalého internátu v Záhorskej Bystrici na vybudovanie nájomných bytov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

S cieľom získavania nových nájomných bytov pristupuje hlavné mesto k vytypovaniu a rekonštrukcii nevyužívaných opustených budov. Jednou z nich je aj prázdny objekt internátu pri bývalom učilišti Elektrovodu v katastri mestskej časti Záhorská Bystrica,“ uviedla hovorkyňa.

Predstavitelia magistrátu, Bratislavského samosprávneho kraja a Záhorskej Bystrice podpísali Memorandum o spolupráci pri postupe v súvislosti s daným objektom.

Vzdelávacie potreby

Hlavné mesto minulý rok iniciovalo rokovania o zámene pozemkov a objektov s cieľom získať do vlastníctva budovu internátu za účelom zvýšenia počtu mestských bytov. „Predpokladáme, že vďaka tejto partnerskej spolupráci získa Bratislava 62 nových nájomných bytov,“ uvádza magistrát.

Do procesu zámeny vstúpila aj mestská časť, ktorá má záujem v areáli učilišťa zriadiť základnú školu. BSK zas v budove počíta so sociálnym zariadením.

Hlavné mesto poskytne do zámeny nevysporiadané pozemky pod budovami BSK na území mesta. Súčasťou dohody bude teda aj následný prenájom časti pozemkov a objektov pre vzdelávacie potreby Záhorskej Bystrice,“ dodalo mesto.

Prípravné práce

O zámere zrekonštruovať v objekte byty vhodné na nájomné bývanie budú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva približne na prelome rokov 2020/2021.

Pred samotnou rekonštrukciou bude potrebné v rámci prípravných prác vyhodnotiť technický stav objektu, na základe ktorého mesto vyberie dodávateľov projekčných a realizačných prác. Tiež skladba nájomných bytov bude určujúca, akým spôsobom bude rekonštrukcia financovaná,“ uzavrelo mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X