Hlavné mesto opäť otvorí svoje brány, takýto bude program

Deň otvorených dverí samosprávy, Bratislava pre všetkých
SITA

Podujatie, ktorým si mesto už 14. raz pripomenie pridelenie mestských práv, sa bude tento rok konať od piatka 21. apríla do nedele 23. apríla. Letnú turistickú sezónu mesto už tradične spustí odpečatením mestských brán.

Svoju kanceláriu pre verejnosť otvorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, zadarmo bude možné navštíviť viaceré mestské múzeá a galérie. Otvorená pre všetkých bude aj Zoologická záhrada Bratislava.

Najbohatší program Bratislavských mestských dní ponúka mesto v sobotu a v nedeľu. Turistickú sezónu radnica otvorí v sobotu o 10. hodine symbolickým odpečatením mestských brán. Do svojej kancelárie návštevníkov pozýva aj primátor spolu so svojimi námestníkmi. Bratislavčanov i návštevníkov mesta bude v Primaciálnom paláci už tradične primátor vítať od 10. do 18. hodiny, kde sprístupnia priestory, v ktorých sedí vedenie mesta.

V Primaciálnom paláci budú počas víkendu otvorených dverí samosprávy prístupné aj reprezentačné priestory s obrazárňou a unikátnymi gobelínmi a návštevníci si budú môcť vypočuť koncerty detí základných umeleckých škôl v Zrkadlovej sieni. Počas víkendu bude pre všetkých bezplatne otvorená aj Zoologická záhrada Bratislava. V sobotu otvoria výbeh pre vlky euroázijské, pripravujú tiež vozenie na koňoch i prehliadky expozície zvierat.

Program pre najmenších návštevníkov pripravuje aj Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava. V sobotu o 11.30 a o 14.30 hod. divadelníci pozývajú deti na rozprávku Kozliatka a vlk. Vstup na predstavenie je voľný, no kapacita divadla je obmedzená. Vstupenky na predstavenie si preto treba prísť vyzdvihnúť vo štvrtok 20. apríla od 13. do 17. hodiny v pokladni divadla. Jedna osoba môže získať maximálne dve voľné vstupenky.

Ľudia sa môžu tešiť aj na plavby loďou po Dunaji. Bezplatné vstupenky si záujemcovia môžu prísť zobrať na pracovisko služieb občanom na bratislavský magistrát v stredu 19. apríla od 13. hodiny. Spoznať históriu Bratislavy budú môcť návštevníci počas tematických prehliadok, kde im porozprávajú o tajomstvách židovskej Bratislavy alebo o plesoch a báloch v období Márie Terézie. Otvorené budú aj pracoviská Mestskej knižnice, ktoré budú zapisovať nových členov bez poplatku.

Múzeum mesta Bratislavy zas v sobotu i v nedeľu od 10. do 18. hodiny ponúka bezplatný vstup do tematických expozícií. Záujemcovia môžu navštíviť napríklad Múzeum hodín, Múzeum farmácie, Hrad Devín, Múzeum zbraní i Múzeum vinohradníctva. Prístupné bude aj Vodárenské múzeum BVS na Devínskej ceste. Otvorená už tradične bude aj Kaplnka sv. Jakuba. Záujemcovia si v sprievode pracovníkov môžu pozrieť podzemie kaplnky, ktorú otvárajú len počas tohto podujatia. Chýbať nebudú ani nedeľné Lesnícke dni na Partizánskej lúke. Deti budú môcť formou súťaží či hier spoznávať dreviny, živočíchy i prácu lesníkov.

Tento rok nebude MHD zadarmo, ale v centre mesta sa budú môcť návštevníci povoziť historickými vozidlami. V sobotu aj v nedeľu budú premávať v čase od 9. do 18. hodiny s intervalom tridsať minúť, zastavovať budú na všetkých zastávkach. Iba historické spoje s označením H budú bezplatné.

Ak nie je uvedené inak, vstup na všetky podujatia je bezplatný. Vstup na niektoré podujatia alebo expozície môže byť limitovaný kapacitou priestorov a niektoré akcie môžu pre nepriaznivé počasie zrušiť. Celý program nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk