Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dotacie-pre-sportove-kluby
Ilustračná foto : gettyimages
23. januára 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto podporí športové a vzdelávacie podujatia sumou 60-tisíc eur

Mesto vyhlasuje výzvu pre žiadateľov v grantovom Podprograme 2, ktorí sa majú možnosť prihlásiť do 28. februára.

Bratislava v tomto roku podporí športové a vzdelávacie podujatia sumou 60-tisíc eur. Vyplýva to z tlačovej správy hovorkyne mesta Kataríny Rajčanovej.

Hlavné mesto sa rozhodlo aj v roku 2021 podporiť národné a medzinárodné športové a vzdelávacie podujatia organizované na území Bratislavy,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že mesto vyhlasuje výzvu pre žiadateľov v grantovom Podprograme 2, ktorí sa majú možnosť prihlásiť do 28. februára.

V oblasti podpory športových a vzdelávacích podujatí a aktivít organizovaných predovšetkým na lokálnej úrovni vyčlenilo mesto vo svojom rozpočte na rok 2021 sumu 60-tisíc eur,“ doplnila.

Rozvoj športu a vzdelávania

Podprogram 2 je jeden zo štyroch podprogramov grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v Bratislave so zameraním na podporu, rozvoj a popularizáciu športu a neformálneho vzdelávania detí a mládeže.

Jeho cieľom je podpora jednorazových športových a vzdelávacích podujatí na území hlavného mesta na národnej, medzinárodnej, resp. celosvetovej úrovni. Minimálna výška dotácie na schválený projekt je 3 320 eur, maximálna výška dotácie jednému žiadateľovi vrátane projektov v Podprograme 1 je 10-tisíc eur,“ vysvetlila hovorkyňa.

V minulom roku hlavné mesto napriek krátenému rozpočtu v troch podprogramoch grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania podporilo 183 projektov, z toho 12 projektov v Podprograme 2 v celkovej sume 50-tisíc eur.

Do konca februára

Záujemcovia sa o dotáciu môžu uchádzať do 28. februára, po zaregistrovaní sa v elektronickom systéme na stránke tu, vyplnením formulára vrátane povinných príloh.

O pridelení dotácie rozhoduje mestské zastupiteľstvo na základe predloženého návrhu Komisie pre školstvo, vzdelávanie a šport. Bližšie informácie o grantovom programe sú zverejnené na webovej stránke hlavného mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X