Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava mesto.jpg
Foto: bratislava.blob.core.windows.net
15. júna 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto pokračuje vo výberových konaniach na šéfov príspevkových organizácií

V júni sa uskutočnia tri výberové konania, verejnosť ich môže sledovať online a klásť otázky uchádzačom.

Bratislava pokračuje vo výberových konaniach na šéfov príspevkových organizácií. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová. Už sa uskutočňuje výberové konanie na pozíciu riaditeľa Mestského ústavu ochrany pamiatok. Uchádzačmi sú Denis Haberland, Ivana Lisická a Ivo Štassel.

V stredu 17. júna bude výberové konanie na náčelníka Mestskej polície Bratislava (MsP) a napokon 19. júna výberové konanie na pozíciu riaditeľa bratislavskej Zoologickej záhrady,“ uviedla hovorkyňa. O pozíciu náčelníka MsP sa uchádzajú Michal Buraľ a Peter Krajčírovič.

O pozíciu riaditeľa ZOO sa uchádzajú Jaroslav Pokorádi, Tomáš Zajac, Michal Novomeský a Julia Hanuliaková. Verejné vypočutie kandidátov bude môcť verejnosť sledovať online.

K dispozícií verejnosti

Pri každom výberovom konaní bude od 12.00 zabezpečený livestream verejnej časti vypočutia kandidátov na stránke mesta tu a na youtube kanáli zastupitelstvo.sk.

Každý kandidát má priestor 15 minút na prezentáciu vízie rozvoja organizácie, 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov mestského zastupiteľstva. „Osobná účasť verejnosti vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu nie je možná,“ informuje mesto.

Vopred uverejnené

Zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta v časti Výberové konania vždy sedem dní pred vypočutím.

Meno úspešného uchádzača na základe rozhodnutia výberovej komisie predkladá primátor hlavného mesta na hlasovanie do Mestského zastupiteľstva, ktoré rozhoduje o menovaní do funkcií.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X