Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graffiti most pixabay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
4. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Hlavné mesto ponúka sprejerom voľné plochy na maľbu legálnych graffiti

Hlavné mesto vypisuje výzvu na voľné plochy na prenájom pre graffiti maľby. Ide o pilotný projekt a záujemcovia prostredníctvom dotazníka môžu získať svoju plochu na maľbu bezodplatne. Stačí, keď vyplnia dotazník, ktorý bude počas dvoch týždňov na webovej stránke hlavného mesta. Cieľom je skultúrnenie a skrášlenie niektorých verejných priestorov.

„Naším cieľom je skultúrniť a skvalitniť verejné priestory v meste. Týka sa to hlavne mostových pilierov, ktoré sa často stávajú terčom sprejerov. Grafitové maľby sú však aj umenie, a preto sme sa rozhodli dať umelcom priestor, aby sa mohli realizovať legálne a aj takýmto spôsobom skrášliť naše mesto,“ vyjadril sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dotazník je zverejnený na webovej stránke hlavného mesta a záujemcovia ho môžu vypĺňať do 17. apríla. Na základe nich budú vybraní úspešní uchádzači, s ktorými hlavné mesto uzavrie zmluvu o výpožičke na dané plochy po dobu jedného roku.

Medzi vybranými plochami sú zväčša mostové piliere, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavy a sú v správe samosprávy. Hlavné mesto poskytne vybraným uchádzačom dané objekty, ktoré môžu okrášliť podľa vlastného uváženia, avšak v súlade so zmluvnými podmienkami. Medzi nimi je napríklad maľba bez hanlivého, vulgárneho, pohoršujúceho či spoločensky, nábožensky alebo politicky neprístupného motívu. Každý záujemca si môže vybrať len jednu plochu.

Zoznam plôch:

Most – 090A Most na Rondeli D1 Prístavný most
Most – 059 Romanova ulica
Most – 166.1 Panónska cesta – Janíkov dvor – pravá strana
Most – 166.2 Panónska cesta – Janíkov dvor – ľavá strana
Most – 007 Slovnaftská ulica –Malý Dunaj
Most 63 – 006P Popradská ulica – Malý Dunaj – pravá strana
Most 63 – 006L Popradská ulica – Malý Dunaj – ľavá strana
Podchod – 921 Podchod J1 Rusovská ulica

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X