Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro rozdelenie hlasovanie.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages
28. augusta 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto poskytne dotácie na riešenie drogovej situácie, celkovo vyčlenilo 150-tisíc eur z mestského rozpočtu

Cieľom tejto výzvy je, aby mesto nepodporovalo iba represívne opatrenia, ale naopak, aby podporovalo aj organizácie v ich rozvoji.

Hlavné mesto spustilo výzvu na prekladanie žiadosti na poskytnutie dotácie na riešenie drogovej situácia v Bratislave. Magistrát vyčlenil z metského rozpočtu sumu 150-tisíc eur na prevenciu, zvýšenie bezpečnosti v ohrozených lokalitách a zníženie rizík súvisiace s drogami.

Je to prvýkrát v histórií mesta, keď sa môžu neverejné subjekty uchádzať o podporu touto formou a v tejto oblasti,“ uviedla na sociálnej sieti splnomocnenkyňa pre bezpečnosť a drogovú problematiku v Bratislave Iveta Chovancová.

Žiadateľ o dotáciu musí napríklad preukázať výsledky v oblasti prevencie alebo bezpečnosti v ohrozených lokalitách, dostatočné odborné kapacity a primárnou víziou, poslaním a aktivitami žiadateľa musí byť pomoc pre niektorú z cieľových skupín, ako sú mladí ľudia do 30 rokov, drogovo závislí alebo komunity, ktoré sú ohrozené sociálnymi a zdravotnými rizikami v súvislosti s drogami vrátane alkoholu.

Drogy sú prítomné v centre mesta

Či už sa pozrieme na Obchodnú ulicu, kde je veľa mladých ľudí, ktorí pijú alkohol, alebo sa pozrieme na lokality ako je Stavbárska ulica, alebo Kopčianska, všade je ten fenomén drog prítomný. Preto sme si povedali, že je načase, aby aj hlavné mesto malo dotačnú výzvu, ktorá sa bude venovať tejto téme,“ dodalo Chovancová.

Žiadosti bude hodnotiť odborná komisia a záujemcovia sa môžu prihlásiť do 2. septembra na adrese bratislavského magistrátu. „Cieľom tejto výzvy je, aby sme nepodporovali iba represívne opatrenia, ale naopak, aby sme podporovali organizácie v ich rozvoji, v rozvoji ich kapacít a posilňovali aktivity a súčinnosť sociálneho sektora. Chceme, aby zdravie Bratislavčanov a Bratislavčaniek bolo chránené prostredníctvom odborných riešení,“ uviedol riaditeľ sekcie sociálnych vecí na magistráte Pavol Jablonický.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X