Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vrakuna cintorin ilustracna bratislavask.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
27. októbra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Hlavné mesto prijalo sériu opatrení k blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých

Už v najbližších dňoch sa začínajú Sviatky všetkých svätých. Hlavné mesto preto aj tento rok v predstihu pripravilo sériu opatrení, ktorých cieľom je zabezpečiť pokojný priebeh sviatočných dní. Okrem pripravenosti mestských cintorínov sa mesto zameralo aj na bezpečnosť návštevníkov cintorínov a posilnenie dopravy v meste.

Pripravenosť cintorínov zabezpečovala mestská organizácia Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy, ktorá sa stará o mestské cintoríny. V rámci opatrení budú mať cintoríny predĺžené otváracie hodiny, a to od 7.00 do 20.00 hodiny.

Bola prijatá zvýšená protipožiarna pohotovosť v podobe protipožiarnych hliadok. V rámci čistoty sú zabezpečené zvýšené intervaly odvážania odpadu a kontajnery budú rozmiestnené tak, aby boli dostupné čo najväčšiemu počtu návštevníkov. Všetky potrebné informácie sú zverejnené aj na informačných tabuliach na vstupoch do cintorínov. Na každom cintoríne bude zároveň správca, na ktorého je možné sa v prípade potreby obrátiť.

Zdravotne ťažko postihnutí a imobilní občania sa budú môcť po cintorínoch presúvať aj automobilom v čase od 07.00 do 09.00 hodiny. Na presun budú môcť počas celého dňa využiť aj elektromobily, ktoré budú v dennej prevádzke.

Za účelom zabezpečenia verejného poriadku a dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov a na ochranu života, zdravia a majetku osôb bude dohliadať mestská polícia. Tá už od 15. októbra vykonáva v priestoroch cintorínov a v ich okolí zvýšenú hliadkovú činnosť. Režim zvýšeného výkonu služby bude pretrvávať až do konca nasledujúceho týždňa, teda do nedele 4. novembra.

Činnosť mestskej a štátnej polície je vzájomne úzko koordinovaná. Na zaistenie bezproblémového priebehu týchto dní dohliada zo strany mestských policajtov celkovo 160 príslušníkov a príslušníčok mestskej polície. Mestská polícia zároveň upozorňuje návštevníkov, aby si dávali pozor na osobné veci a nenechávali ich voľne položené, či už pri hroboch alebo v parkujúcich vozidlách.

Posilnenie premávky MHD

Z dôvodu očakávanej zvýšenej návštevnosti cintorínov Dopravný podnik Bratislava, tak ako každý rok aj tento rok, vypraví počas Sviatku všetkých svätých posilové spoje. Posilnenie premávky MHD zabezpečí aj počas celých týchto prázdnin. DPB, a.s. zabezpečí posilnenie dopravy už v pondelok 29. októbra, ktoré bude pokračovať po celý čas až do nedele 4. novembra. Počas tohto týždňa budú linky MHD premávať v prevádzkovom režime prázdniny a nebudú vypravené spoje školskej dopravy a linky 133, 184 a 192.

Počas Sviatku Všetkých svätých budú mimoriadne vypravené spoje liniek X38 a X71 jazdiace v 20 minútových intervaloch z Hlavnej stanice k cintorínu Vrakuňa (X71) a do Krematória (X38). Linky 204 a 207 budú v uvedenom období posilnené vozidlami s vyššou kapacitou.

V správe príspevkovej organizácie MARIANUM – Pohrebníctvo mesta Bratislavy je osemnásť cintorínov a urnový háj spolu s rozptylovou a osobitne vsypovou lúkou v areáli krematória. Mestská organizácia MARIANUM v súčasnosti spravuje viac ako 91 000 hrobových, kryptových a urnových miest. Pri predpoklade iba jednej návštevy tohto počtu miest na cintorínoch a v bratislavskom krematóriu a zároveň vychádzajúc zo skúseností z predchádzajúcich rokov, očakáva hlavné mesto až 500-tisíc návštevníkov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X