Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Silvester 2016, novoročný ohňostroj
Foto: ilustračné, SITA
31. decembra 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto pripravilo na silvestrovskú noc vizuálno-svetelnú show

Zámerom mesta je, aby sa ľudia mohli prísť rozlúčiť so starým rokom a privítať rok 2020 v priateľskej atmosfére.

Hlavné mesto pripravilo tento rok pre obyvateľov Bratislavy a návštevníkov silvestrovskú zábavu, ktorá vyvrcholí tradičným polnočným ohňostrojom na Dunaji spojeným so svetelnou hudobnou šou. Zámerom magistrátu je, aby sa ľudia mohli prísť rozlúčiť so starým rokom a privítať rok 2020 v priateľskej atmosfére, v rámci organizovanej zábavy v bezpečnej a kontrolovanej zóne.

Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude aj tento rok originálna vizuálno-svetelná show s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty starého roka,“ povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Súťaž s ohňostrojom

Odpočítavanie posledných sekúnd roka so špeciálnym svetelným „odpočítavadlom“ je každoročnou vizuálnou súčasťou bratislavských silvestrovských osláv.

Okrem toho sa bude môcť verejnosť zapojiť aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu s ohňostrojom: #ohnostrojnadunaji, ktorú pripravili na Instagrame hlavného mesta – bratislava.sk. Cenou pre výhercov, ktorých vyžrebujú 7. januára, sú tri tričká s bratislavským motívom.

Na bezpečnosť počas silvestrovskej noci budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi.

Kontrolované vstupy

Aj tento rok má byť do centra osláv šesť kontrolovaných vstupov, na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod.),“ uviedol Bubla.

Kontrolované vstupy majú byť na križovatke ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi), križovatke ulíc Mostová ulica – Medená ulica, Palackého ulici od Kúpeľnej ulice, Jesenského ulici (vedľa SND), Gorkého ulici pri Poštovej banke (za SND) a na Hviezdoslavovom námestie od Americkej ambasády po roh Strakovej ulice.

Dopravné obmedzenia

Silvestrovské oslavy obmedzia taktiež mestskú hromadnú dopravu (MHD). Dňa 31. decembra približne od 20.00 vylúčia premávku električiek na Mostovej a Jesenského ulici a približne od 22.00 vylúčia dopravu z Vajanského a Rázusovho nábrežia. Dopravné obmedzenia majú trvať približne do 2.00 hod. 1. januára 2020.

Hlavné mesto prosí všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostnili MHD pred automobilovou dopravou. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré si takéto podujatie vyžaduje, sa tak vyhnú komplikáciám,“ informoval magistrát.

Nočná doprava

V utorok 31. decembra majú denné linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny.“ Od 20.00 zmenia trasy liniek 1 a 4, od 22.00 hod. zmenia aj linky 29, 50 a 70 a N33.

Nočná doprava má byť počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami, vypravením vozidiel s vyššou kapacitou a vloženými spojmi. Na Nový rok v stredu 1. januára majú byť opätovne vypravené denné linky MHD od začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov.

O čistotu v meste sa priebežne počas celej silvestrovskej noci bude starať 45 pracovníkov, ktorí budú vysypávať koše, upratovať verejné priestranstvá a operatívne čistiť centrum mesta podľa potreby. Čistiace práce sú naplánované do približne 12.00 hod. nasledujúceho dňa,“ dodal Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X