Hlavné mesto pripravilo na silvestrovskú noc vizuálno-svetelnú show

Silvester 2016, novoročný ohňostroj
Foto: ilustračné, SITA

Zámerom mesta je, aby sa ľudia mohli prísť rozlúčiť so starým rokom a privítať rok 2020 v priateľskej atmosfére.

Hlavné mesto pripravilo tento rok pre obyvateľov Bratislavy a návštevníkov silvestrovskú zábavu, ktorá vyvrcholí tradičným polnočným ohňostrojom na Dunaji spojeným so svetelnou hudobnou šou. Zámerom magistrátu je, aby sa ľudia mohli prísť rozlúčiť so starým rokom a privítať rok 2020 v priateľskej atmosfére, v rámci organizovanej zábavy v bezpečnej a kontrolovanej zóne.

Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude aj tento rok originálna vizuálno-svetelná show s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty starého roka,“ povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Súťaž s ohňostrojom

Odpočítavanie posledných sekúnd roka so špeciálnym svetelným „odpočítavadlom“ je každoročnou vizuálnou súčasťou bratislavských silvestrovských osláv.

Okrem toho sa bude môcť verejnosť zapojiť aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu s ohňostrojom: #ohnostrojnadunaji, ktorú pripravili na Instagrame hlavného mesta – bratislava.sk. Cenou pre výhercov, ktorých vyžrebujú 7. januára, sú tri tričká s bratislavským motívom.

Na bezpečnosť počas silvestrovskej noci budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi.

Kontrolované vstupy

Aj tento rok má byť do centra osláv šesť kontrolovaných vstupov, na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod.),“ uviedol Bubla.

Kontrolované vstupy majú byť na križovatke ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi), križovatke ulíc Mostová ulica – Medená ulica, Palackého ulici od Kúpeľnej ulice, Jesenského ulici (vedľa SND), Gorkého ulici pri Poštovej banke (za SND) a na Hviezdoslavovom námestie od Americkej ambasády po roh Strakovej ulice.

Dopravné obmedzenia

Silvestrovské oslavy obmedzia taktiež mestskú hromadnú dopravu (MHD). Dňa 31. decembra približne od 20.00 vylúčia premávku električiek na Mostovej a Jesenského ulici a približne od 22.00 vylúčia dopravu z Vajanského a Rázusovho nábrežia. Dopravné obmedzenia majú trvať približne do 2.00 hod. 1. januára 2020.

Hlavné mesto prosí všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostnili MHD pred automobilovou dopravou. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré si takéto podujatie vyžaduje, sa tak vyhnú komplikáciám,“ informoval magistrát.

Nočná doprava

V utorok 31. decembra majú denné linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny.“ Od 20.00 zmenia trasy liniek 1 a 4, od 22.00 hod. zmenia aj linky 29, 50 a 70 a N33.

Nočná doprava má byť počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami, vypravením vozidiel s vyššou kapacitou a vloženými spojmi. Na Nový rok v stredu 1. januára majú byť opätovne vypravené denné linky MHD od začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov.

O čistotu v meste sa priebežne počas celej silvestrovskej noci bude starať 45 pracovníkov, ktorí budú vysypávať koše, upratovať verejné priestranstvá a operatívne čistiť centrum mesta podľa potreby. Čistiace práce sú naplánované do približne 12.00 hod. nasledujúceho dňa,“ dodal Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk