Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Staromestské vianočné trhy 2018
Staromestské vianočné trhy. Foto: BratislavaDeň
23. augusta 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto prvýkrát spúšťa výberový proces na prenájom stánkov počas vianočných trhov

Hlavným kritériom výberu je kvalita predajcu a jeho sortimentu.

Bratislava prvýkrát spúšťa výberový proces na prenájom stánkov počas vianočných trhov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť elektronicky a hlavným kritériom pri posudzovaní ponúkaných tovarov má byť ich kvalita a nie ponúkaná cena za prenájom stánku. Žiadosti bude taktiež po prvýkrát posudzovať a vyberať komisia zostavená z odborníkov z rôznych oblastí. Informoval o tom bratislavský magistrát.

Hlavnými kritériami pre posudzovanie záujemcov sú kvalitatívne parametre. Výberová komisia bude dávať dôraz na to, či je predajca zároveň i producentom ponúkaného tovaru. Uprednostnení majú byť priami producenti lokálnych produktov, pričom uchádzač o stánok musí hodnoverne preukázať, že je výrobcom ponúkaného sortimentu.

Medzi ďalšie kritéria patria napríklad originalita a kvalita ponúkaného produktu, regionálny charakter produktu – pôsobenie uchádzača v regióne odkiaľ pochádza, dopad prevádzky predajcu na životné prostredie alebo či je ponúkaný produkt typickou vianočnou špecialitou, ktorá reprezentuje konkrétny región – lokálny ale i medzinárodný.

V ekologickom duchu

Sortiment bude rozšírený napríklad v gastronomickom sortimente aj o medzinárodné vianočné špeciality a v darčekovom sortimente o starožitnosti či dizajnové výrobky. Ponúkaná cena za prenájom stánku nie je najvyššie hodnotený parameter pri výbere záujemcu. Zároveň sa pripravuje nový manažment zabezpečenia vianočných trhov elektrickou energiou reflektujúc potreby z minulosti,“ uviedol bratislavský magistrát.

V novom prevedení má byť aj usporiadanie stánkov a novinkou je taktiež aj „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu. Magistrát navrhuje používať výlučne len vratné poháre a kompostovateľný riad.

Vianočné trhy sa tento roku budú konať od 22. novembra do 22. decembra v centre mesta. Všetky potrebné informácie, ako žiadosť a podmienky pre predajcov nájdu záujemcovia na internetovej stránke mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X