Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Staré mesto
Foto: ilustračné, pixabay.com
31. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto rozdelilo 300-tisíc eur na podporu umeleckých a kultúrnych projektov

Poslanci mestského zastupiteľstva v Bratislave rozhodli o rozdelení sumy 300-tisíc eur z grantového programu Ars Bratislavensis na podporu umeleckých a kultúrnych projektov.

Do výzvy o grant prihlásili 267 projektov, z ktorých grantová komisia navrhla podporiť 122 projektov. V roku 2018 bola priemerná suma dotácie udelená pre jeden projekt tisíc eur. V návrhu na poskytnutie dotácií pre žiadosti posudzované v rámci grantového programu pre rok 2019 sa táto suma zvýšila na 2 500 eur, pričom 25 projektov dostane po prvýkrát dotáciu vyššiu ako 3 320 eur.

O žiadostiach, ktoré sú do výšky 3 320 eur rozhoduje primátor. Žiadosti, ktoré presahujú túto sumu musí posúdiť mestské zastupiteľstvo. Mestskí poslanci schválili grantové príspevky pre 25 žiadateľov, ktoré sú vyššie ako 3 320 eur. Medzi projektmi, ktoré dostali podporu sú všetky umelecké žánre – od divadla, cez hudbu, vizuálne umenie, literatúru, medziodborové umelecké aktivity, ale aj ochrana kultúrneho dedičstva, pamäťové aktivity a aktivity rozvíjajúce občiansku identitu a vzdelávanie detí a mládeže. Z podujatí dominujú mestské festivaly, hudobné koncerty, divadelné predstavenia či výstavy.

Cieľom je podporiť projekty propagujúce Bratislavu

Štatút grantového programu prijatý koncom roka 2017 umožňuje získať jednému žiadateľovi v kalendárnom roku 10-tisíc eur, pričom podporené môžu byť až tri projekty jedného žiadateľa.

Ars Bratislavensis slúži na podporu umeleckých a kultúrnych projektov a aktivít celomestského, nadmestského a medzinárodného významu, ktoré sa realizujú v Bratislave, propagujú Bratislavu v zahraničí alebo sa realizujú v iných mestách na Slovensku. Účelom je podporiť projekty zamerané na propagáciu Bratislavy, ako aj podporiť podujatia, konferencie, workshopy a semináre s umeleckou tematikou, vydávanie publikácií, kníh a tlačovín o Bratislave, alebo podujatia propagujúce osobnosti Bratislavy, aktivity a projekty multižánrového charakteru a ochranu hmotného kultúrneho dedičstva.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X