Hlavné mesto už opravilo 60 z plánovaných 100 km ciest

Kazanska bratislava.sk_.jpg
ilustračné: bratislava.sk

Z tohtoročného balíka 100 km jazdných pruhov hlavné mesto už opravilo 60 km. Opravené sú veľké radiály, ako sú napríklad Dolnozemská, Bajkalská, Panónska, Lamačská, Račianska a Brnianska.

Aktuálne ukončujú prvú etapu opravy Kazanskej v smere z centra mesta a začína druhá etapa opravy jazdných pruhov v smere do centra. Ukončenie opravy tejto dôležitej komunikácie v Podunajských Biskupiciach je naplánované do konca júla.

„Tak ako som avizoval, najväčšie opravy ciest robíme počas leta, kedy je doprava pokojnejšia. Celkovo cez leto opravíme viac ako 30 km jazdných pruhov. Opravovať budeme napríklad Hradskú, Astronomickú, Roľnícku, Rajskú, Krížnu či Dostojevský rad. Okrem toho opravíme aj viaceré zastávky a chodníky,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nepretržité práce

Opravy ciest, chodníkov a zastávok sa uskutočňujú podľa plánu. Práce sa realizujú nepretržite počas týždňa, víkendov aj sviatkov. Tam, kde to podmienky dovoľujú, pracuje sa aj v noci. O opravách ciest hlavné mesto pravidelne informujeme vodičov a verejnosť prostredníctvom sociálnej siete, ako aj prostredníctvom dopravných servisov. Mesto využíva aj informačné elektronické tabule, ktoré niekoľko dní pred opravou dôležitých dopravných ťahov informujú vodičov o oprave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk