Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro rozdelenie hlasovanie.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages
28. júla 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto vyčlenilo 50-tisíc eur na nápady občanov, návrhy môžete posielať do konca augusta

Všetky nápady obyvateľstva na zlepšenie života v Bratislave na magistráte posúdia.

Hlavné mesto umožnilo obyvateľom navrhnúť projekty financované z Občianskeho rozpočtu, pre ktorý vyhradili čiastku 50-tisíc eur. Návrhy môžu Bratislavčania posielať e-mailom na adresu [email protected] alebo písomne do podateľne magistrátu do 31. augusta v kategóriách doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci. Uviedol to v tlačovej správe hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Všetky nápady obyvateľstva na zlepšenie života v Bratislave na magistráte posúdia, a tie, ktoré splnia podmienky Občianskeho rozpočtu a budú zrealizovateľné, zaradia do verejného prerokovania. V praxi to znamená, že o nich budú neskôr hlasovať samotní občania prostredníctvom formulára, ktorý nájdu na webovej stránke mesta, kde nájdu aj spomínané podmienky Občianskeho rozpočtu. Hlasovanie verejnosti mesto naplánovalo na prvú polovicu novembra. Víťazné projekty bude mesto realizovať v priebehu celého nasledujúceho roka.

Doprava a životné prostredie

„Hlavné mesto ponúka občanom možnosť spolurozhodovania o rozpočte mesta formou Občianskeho rozpočtu od roku 2011,“ uviedol Bubla. Najviac nápadov podľa jeho slov chodí každoročne v oblasti dopravy a životného prostredia. Minulý rok obyvatelia poslali spolu 25 návrhov projektov.

Medzi tie úspešné patrili napríklad riešenie problému pouličných mačiek, realizácia novej pitnej fontány v parku na Svoradovej, výsadba nových stromov, vybudovanie retenčnej nádrže na zachytávanie dažďovej vody a jej následné využívanie na zalievanie zelene či vybudovanie bezbariérových prechodov pre chodcov a zjednodušenie pešieho pohybu,“ povedal Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X