Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kvety-zahon-park-parcik-jtre-zelen-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
5. októbra 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto vyhlásilo súťaž na Územný generel zelene za 220-tisíc eur

Generel bude slúžiť ako podklad pre využitie princípov plánovania zelenej infraštruktúry.

Bratislava vyhlásila verejné obstarávanie na Územný generel zelene (ÚGZ) hlavného mesta Bratislavy za 220-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Cieľom ÚGZ je analýza súčasného stavu a vytvorenie priestorového usporiadania a evidencie jestvujúcich plôch zelene, spracovanie návrhu dlhodobej a strednodobej vízie koncepcie zelene a vyhodnotenie dopadov na kvalitu životného prostredia, mikroklimatické podmienky, zlepšenie biodiverzity, redukciu tepelných ostrovov, ekonomické prínosy, udržateľnosť a kvalitu života,“ uvádza sa v oznámení ÚVO. Predpokladaná hodnota zákazky je 221-tisíc eur bez DPH a lehota na predkladanie ponúk je 27. október.

Územný generel zelene bude slúžiť ako podklad pre využitie princípov plánovania zelenej infraštruktúry. Bude obsahovať textovú časť vrátane doplňujúcich tabuliek a grafov, grafickú časť a fotodokumentáciu. „Spracovaný bude v členení mesto, okresy, mestské časti, lokality,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Dodanie diela bude prebiehať v troch etapách – spracovanie analytickej časti, spracovanie návrhovej časti a dopracovanie textovej časti vrátane doplňujúcich tabuliek, grafov a grafickej časti na základe vyhodnotenia stanovísk a pripomienok a jeho odovzdanie objednávateľovi, ako aj spolupráca pri predkladaní materiálov na rokovanie orgánov samosprávy mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X