Hlavné mesto vyhlásilo výberové konanie na šéfa Marianum aj na členov predstavenstiev do mestských spoločností DPB a BVS

Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Proces výberu členov predstavenstiev aj riaditeľov mestských organizácií má byť rovnaký ako v prípade predsedov predstavenstiev.

Hlavné mesto vyhlásilo výberové konanie na šéfa príspevkovej organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy. Hlavné mesto taktiež hľadá ďalších členov predstavenstva do Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) a Dopravného podniku Bratislava (DPB). Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 20. augusta. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Bratislava od úspešného uchádzača na post šéfa v Marianum očakáva, že zmodernizuje poskytované služby a vykonávané činnosti, zabezpečí ich vysokú kvalitu a celkovo dá organizácii rozvojový impulz. Nový šéf by mal taktiež vykonať revíziu výdavkov, optimalizáciu využívaných kapacít, aj s ohľadom na preverenie potreby nového mestského cintorína a podľa rozhodnutia magistrátu mesta pripraviť Marianum na možnú fúziu s komunálnym podnikom mesta.

Nový člen predstavenstva BVS má riadiť a kontrolovať obchodnú činnosť spoločnosti a bude zodpovedný za služby poskytované klientom spoločnosti. Zároveň má riadiť aj procesy v oblastiach životného prostredia a jeho ochrany, kvality vôd a štandardov kvality.

Predĺžený termín na prihlasovanie

Technický stav dopravnej infraštruktúry, koordináciu údržby a opráv koľajových tratí, koľajových zariadení, trakčného vedenia, trakčných zariadení a zastávok sú oblasti, ktoré bude riadiť nový člen predstavenstva DPB zodpovedného za infraštruktúrny úsek. Bratislava taktiež predĺžila termín na prihlasovanie do výberového konania na riaditeľa Metropolitného inštitútu Bratislavy do 16. augusta 2019.

Proces výberu členov predstavenstiev aj riaditeľov mestských organizácií má byť rovnaký ako v prípade predsedov predstavenstiev. Opäť pôjde o viackolový výber aj s verejnou časťou, vo výberových komisiách budú odborníci a o postupe celého výberu chce mesto transparentne informovať. „Vyberať budeme opäť podľa nových pravidiel, v otvorenom, transparentnom výberovom procese. Naším záujmom je zmeniť fungovanie mestských podnikov tak, aby plnili verejný záujem, efektívne hospodárili a najmä, aby v ich orgánoch pôsobili odborníci,“ uviedol Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk