Hlavné mesto vyhlasuje súťaž na predĺženie promenády na Železnej studničke

Lesopark.
Foto: archívne, www.facebook.com

Cieľom súťaže je zlepšiť obľúbený vstup do Malých Karpát.

Hlavné mesto v spolupráci s Generálnym investorom Bratislavy a Metropolitným inštitútom Bratislavy vyhlasuje súťaž na úpravu verejného priestoru v bratislavskom lesnom parku.

Riešeným územím je časť bratislavského lesoparku od bývalých Ferdinandových kúpeľov po Snežienku. Cieľom je zlepšiť tento obľúbený a vo veľkej miere navštevovaný vstup do Malých Karpát.

Projekt opravenia a predĺženia promenády vrátane okolitého priestoru zastrešuje Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB). Súťažné návrhy majú riešiť cesty, chodníky (s prihliadnutím na peších aj cyklistov) a vodné nádrže s priľahlým okolím. Očakáva sa návrh drobnej architektúry, ktorá sprístupní vodnú hladinu formou lávok, chodníkov, pontónov, pobytových schodísk a podobne.

Existujúce aj nové

Súťažiaci majú navrhnúť aj riešenia pre existujúce prvky ako sú zastávky mestskej hromadnej dopravy, prístrešok pri prameni, objekty pri rybníkoch.

V rámci prvého kola súťaže záujemcovia predložia v lehote do 10. januára 2020 zloženie tímu a tri referenčné projekty. V tíme musia byť zastúpené profesie architekt, krajinný architekt a dopravný inžinier.

Následne na základe predložených materiálov vyberie odborná porota 3 tímy, ktoré po obhliadke územia dostanú čas na spracovanie návrhu. Verejná prezentácia víťazného návrhu je plánovaná na apríl 2020.

Viacej informácií nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk