Hlavné mesto začalo tender na údržbu komunikácií za 50 miliónov eur

Traktor sneh pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hlavné mesto vyhlásilo verejnú súťaž na letnú a zimnú údržbu komunikácií, údržbu dopravnej zelene a nakladanie s odpadmi na svojom území. Na poskytnutie týchto služieb počas štyroch rokov predpokladá vynaložiť predbežne 42,9 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (51,48 mil. eur vrátane DPH).

Na základe výsledku verejného obstarávania s použitím elektronickej aukcie plánuje mesto uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Lehota na predkladanie ponúk je 15. marca, pričom platiť musia minimálne do konca tohto roka. Uchádzači musia preukázať, že za posledné tri roky dosiahli v oblasti, ktorej sa zákazka týka, obrat v minimálnom objeme 15 miliónov eur bez DPH.

Hlavné mesto sa podľa súťažných podkladov k tendru zaväzuje vyčerpať minimálne 60 % z predpokladanej hodnoty zákazky. „Verejný obstarávateľ zadá zákazku výlučne na základe čiastkových objednávok realizovaných na základe podmienok upravených v príslušnej zmluve bez opätovného otvárania súťaže. Pri zadávaní čiastkovej objednávky na základe zmluvy nemožno vykonať podstatné zmeny a doplnenia podmienok určených v zmluve,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk