Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zena pocitac pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
13. februára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto zaplatilo za internet a kancelárske potreby viac ako 200-tisíc eur

Magistrát prijal opatrenia na zefektívnenie hospodárenia.

Bratislavský magistrát zaplatil za internet v priebehu posledných 24 mesiacov celkovo 69 600 eur a za kancelárske potreby platil ročne približne 134 400 eur.

Hlavné mesto na základe týchto zistení prijalo opatrenia, ktoré majú zlepšiť hospodárenie predovšetkým v oblastiach nákupu internetu, nákupu kancelárskych potrieb alebo IT služieb. Ide napríklad o zmenu spôsobu verejného obstarávania, informovalo hlavné mesto na sociálnej sieti.

Brazílska aukcia

Na nákup internetu použilo mesto tzv. brazílsku aukciu, ktorá funguje na princípe, podľa ktorého firmám so stúpajúcim objemom klesajú náklady.

Nový dodávateľ nám za tú istú sumu ponúkol kvalitnejšie pripojenie a nie na 24 mesiacov, ale až na 66 mesiacov,“ informoval magistrát.

Zmenou súťaže a použitím sealed-bid aukcie magistrát zaplatí za kancelárske potreby v tom istom objeme 95 852 eur, čím ušetrí oproti pôvodnej zmluve približne 39-tisíc eur. V sealed-bid aukcii uchádzači nevedia, koľko firiem predkladá ponuku, ani v akej výške.

To spôsobilo napríklad aj to, že úspešný uchádzač predložil svoju ponuku, keďže si však nebol istý, či je dosť dobrá, stiahol ju a predložil ešte nižšiu,“ dodal magistrát.

Zmeny v IT oblasti

Magistrát urobil zmeny aj v IT oblasti. „Aby sme zvýšili dostupnosť IT služieb ako bratislava.sk, IT sekcia vybudovala monitorovací systém, vďaka ktorému máme informáciu o výpadku takmer okamžite a okamžite môžeme aj situáciu riešiť,“ dodal bratislavský magistrát.

Hardware, na ktorom hlavné mesto poskytovalo IT služby, bol už po životnosti a hrozilo, že pri výpadku by magistrát ostal niekoľko mesiacov bez systémov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X