Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Staré mesto
Foto: ilustračné, pixabay.com
13. júna 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto zverejnilo mená ďalších uchádzačov o šéfov mestských podnikov

Do výberového konania na pozíciu šéfa Metro prišlo päť prihlášok a o čelnú funkciu v GIB prejavilo záujem 11 uchádzačov.

Bratislavský magistrát zverejnil mená ďalších uchádzačov o šéfov mestských podnikov Metro Bratislava a Generálny Investor Bratislava (GIB). Na základe životopisov, referencií uchádzačov a odporúčania personalistov pozvala výberová komisia na verejné a neverejné vypočutie dvoch uchádzačov na funkciu šéfa Metro – Zuzanu Kollárikovú a Erika Treuera, ako aj štyroch záujemcov na post šéfa GIB – Tomáša Husenicu, Petra Kulhánka, Stanislava Šitza a Erika Treuera. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

V uplynulých dňoch absolvovali personálni poradcovia rozhovory s vybranými uchádzačmi a zároveň urobili kontrolu integrity. Výberovej komisii následne poskytli kompletné informácie o profile uchádzača so životopisom, správou o kontrole referencií a správou o kontrole integrity a čestné vyhlásenie uchádzača o (absencii) konfliktu záujmov. Na základe týchto podkladov vypracovali personálni poradcovia návrh hodnotenia jednotlivých uchádzačov s bodovým ohodnotením. Celkovo mohol uchádzač získať najviac 40 bodov.

Vypočutie uchádzačov bude v ten istý deň

Neverejné a následne verejné vypočutie uchádzačov na pozíciu šéfa Metro sa uskutoční v stredu 19. júna a vypočutie uchádzačov do GIB vo štvrtok 20. júna. Členovia komisie majú možnosť pýtať sa na predchádzajúce pôsobenie, skúsenosti, ako aj pochybnosti vyplývajúce so zistení kontroly integrity. Verejné vypočutie uchádzačov na post šéfa Metro je naplánované v stredu od 13.00 hod. v Primaciálnom paláci a vo štvrtok v rovnakom čase aj mieste bude vypočutie kandidátov do GIB.

Po vypočutí uchádzačov zostaví komisia poradie, na základe ktorého odporučí primátorovi vhodného uchádzača o pozíciu. Primátor dostane odporúčanie komisie a má možnosť sa s odporúčanými kandidátmi stretnúť. Následne by mal rozhodnúť a predložiť návrh mestskému zastupiteľstvu.

Životopisy uchádzačov si môže verejnosť pozrieť na stránke hlavného mesta a spätnú väzbu k uchádzačom môžu zasielať na adresu [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X