Hlavné mesto zverejnilo mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov

praca-pracovny-pohovor-zamestnanie-zamestnanost-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Komisia vypočuje kandidátov na predsedov spoločností Bratislavská vodárenská spoločnosť a Odvoz a likvidácia odpadu.

Bratislavský magistrát zverejnil mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) a Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Do výberového konania na pozíciu šéfa BVS prišlo 22 prihlášok a o čelnú funkciu v OLO prejavilo záujem 21 uchádzačov.

Na základe životopisov, referencií uchádzačov a odporúčania personalistov pozvala výberová komisia na verejné a neverejné vypočutie štyroch uchádzačov na funkciu šéfa BVS – Rastislava Lauka, Petra Olajoša, Ivana Sokáča a Emericha Šinku, a piatich záujemcov na post šéfa OLO – Petra Krasneca, Jordana Mandalova, Martina Masláka, Ladislava Procházku a Ivana Sokáča. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Komisia sa bude uchádzačov pýtať na predošlé zamestnanie i skúsenosti

V uplynulých dňoch absolvovali personálni poradcovia rozhovory s vybranými deviatimi uchádzačmi a zároveň urobili kontrolu integrity. Výberovej komisii následne poskytli kompletné informácie o profile uchádzača so životopisom, správou o kontrole referencií a správou o kontrole integrity a čestné vyhlásenie uchádzača o (absencii) konfliktu záujmov. Na základe týchto podkladov vypracovali personálni poradcovia návrh hodnotenia jednotlivých uchádzačov s bodovým ohodnotením. Celkovo mohol uchádzač získať najviac 40 bodov.

Neverejné a následne verejné vypočutie uchádzačov na pozíciu šéfa OLO sa uskutoční v stredu 12. júna a vypočutie uchádzačov do BVS vo štvrtok 13. júna. Členovia komisie majú možnosť pýtať sa na predchádzajúce pôsobenie, skúsenosti, ako aj pochybnosti vyplývajúce so zistení kontroly integrity. Verejné vypočutie uchádzačov na post šéfa OLO je naplánované v stredu od 13.00 do 18.00 hod. v Primaciálnom paláci a vo štvrtok v rovnakých hodinách v Starej tržnici bude vypočutie kandidátov do BVS.

Spätnú väzbu môžu poskytnúť aj občania

Po vypočutí uchádzačov zostaví komisia poradie, na základe ktorého odporučí primátorovi vhodného uchádzača o pozíciu. Primátor dostane odporúčanie komisie a má možnosť sa s odporúčanými kandidátmi stretnúť. Následne by mal rozhodnúť a predložiť návrh mestskému zastupiteľstvu.

Životopisy uchádzačov si môže verejnosť pozrieť na stránke hlavného mesta a spätnú väzbu k uchádzačom môžu zasielať na adresu vyberovekonania@bratislava.sk. V najbližších dňoch magistrát zverejní aj ďalšie mená uchádzačov pozvaných na výberové konania pre podniky METRO Bratislava a. s., Mestské lesy v Bratislave, Generálny investor Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk