Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava.
Foto: ilustračné, pixabay.com
30. novembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hlavné mesto zverejnilo projekty Občianskeho rozpočtu na rok 2020

Najviac peňazí dostanú projekty v oblasti životného prostredia.

Hlavné mesto zverejnilo projekty Občianskeho rozpočtu na rok 2020. Najviac financií z celkového balíka 50-tisíc eur, ktoré vyčlenili pre tento účel, pôjde na podporu návrhov v oblasti životného prostredia. O projektoch hlasovala bratislavská verejnosť a samotné projekty zrealizujú v budúcom roku. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Hlasovať za návrhy z Občianskeho rozpočtu 2020 mohli Bratislavčania a Bratislavčanky od 2. novembra do 14. novembra. Do tzv. „burzy nápadov“ prišlo tento rok celkovo 33 návrhov a na základe odborného posúdenia a po verejnom prerokovaní do hlasovania zaradili desať projektov. Najviac projektov je z oblasti životného prostredia, ďalšie dva projekty sa týkali športu a po jednom projekte bolo z oblasti doprava a komunikácie, a kultúra.

Najmä životné prostredie

V oblasti doprava a komunikácie pridelí mesto 6 405 eur projektu označenia cyklocesty v Petržalke, ktorá smeruje po Bosákovej ulici, a zvýšenia bezpečnosti pre peších v danej lokalite. Sumu 1 970 eur dostane projekt z oblasti kultúry s názvom Reedícia titulu knihy „Osobnosti ulíc Bratislavy“, na športový projekt workoutového ihriska na Švantnerovej ulici v Dúbravke vyčlenili 6 785 eur a 3 660 eur pôjde na nový asfalt na ihrisku Belinského v Petržalke.

V oblasti životného prostredia pridelia najväčší balík 23 015 eur projektu „Regulácia premnožených pouličných mačiek v Bratislave“, projekt „Zeleň bez obmedzenia priestoru“ v Ružinove získal 2 215 eur, na projekty „Tradičné aleje“ v Čunove pôjde 2 055 eur a „Údržba pilónov na premostení Ružinovskej a Bajkalskej“ 1 150 eur, vrakuňský projekt „Stromová alej v blízkosti ulíc Hradská – Dvojkrížna“ dostal 1 640 eur a ružinovský projekt „Odborná sadovnícka úprava parčíka na Mraziarenskej 1-5“ získal 835 eur.

Projekty budú zapracované do rozpočtu hlavného mesta a realizovať sa budú v roku 2020. V tomto roku z Občianskeho rozpočtu zrealizovali šesť projektov, medzi nimi napríklad projekty regulácie premnožených mačiek, výsadby stromov či zachytávanie dažďovej vody,“ dodal Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X