Hlavné parkovisko na Kamzíku prechádza opravami, ukončenie je v pláne na jar 2022

Kamzik oprava cesty mestske lesy bratislava kolaz.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave - koláž BratislavaDen.sk

Najviac namáhané časti budú z asfaltu, zvyšnú plochu bude tvoriť existujúci povrch z recyklátu.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) začali s opravou hlavného parkoviska pri pamätníku na Kamzíku. „Minulý rok sme dočasne opravili najväčšie jamy, teraz dostane toto miesto finálnu podobu,“ uvádzajú MLB na sociálnej sieti.

Odhadované ukončenie prác je najneskôr na jar 2022, v prípade priaznivého počasia aj skôr. Do ukončenia prác bude parkovisko uzavreté.

Kamzik oprava cesty mestske lesy bratislava 2.jpg
Vyznačené miesta na kraji rozšírenej časti asfaltky na ceste na Kamzík. Foto: Mestské lesy v Bratislave

Ak to bude možné, medzi jednotlivými fázami rekonštrukcie bude parkovisko sprístupnené verejnosti,“ dodali mestské lesy.

Asfalt aj recyklát

Po obnove získa parkovisko nový povrch. Najviac namáhané časti budú z asfaltu, zvyšnú plochu bude tvoriť existujúci povrch z recyklátu.

Pribudne tiež kvalitnejšie osvetlenie, päť miest pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím či oddelený koridor pre peších a cyklistov cez parkovisko.

Ďalším prínosom rekonštrukcie bude osvetlený a bezpečný priechod cez cestu k rekreačnému areálu, upravená zastávka pre autobusy s vyššou kapacitou a viac zelene a lavičiek pri pamätníku Pruskej vojny.

Parkovanie cestou na Kamzík

Mestské lesy spolu s magistrátom Bratislavy vyznačili viac ako 40 parkovacích miest na kraji rozšírenej časti asfaltky cestou na Kamzík, ktoré je možné využívať na parkovanie.

Kamzik oprava cesty mestske lesy bratislava.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave

Parkovanie je možné na verejnom parkovisku pri reštaurácii Stroodel či na parkovacej ploche pod elektrickým vedením cestou na Kamzík,“ uvádzajú MLB.

Motoristi môžu využiť tiež parkovisko na kraji rozšírenej časti asfaltky, plochu na ohybe pod televíznou vežou či verejné parkovisko pred hotelom West.

Kamzik oprava.jpg
Miesta na parkovanie počas rekonštrukcie hlavného parkoviska. Foto: Mestské lesy v Bratislave

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk