Hliadka mestskej polície zachránila žene život, oživiť sa ju podarilo na druhý pokus

Mestska policia pomoc zachrana zivota.jpg

Mestskí policajti sa o pacientku starali až do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju následne previezla na ďalšie vyšetrenia do ružinovskej nemocnice.

Nový rok začal v Bratislave hrdinským činom mestskej policajtky a jej dvoch kolegov z ružinovského veliteľstva, ktorí zachránili život 45-ročnej žene využitím defibrilátora. Hliadka mestskej polície reagovala na núdzový telefonát. V supermarkete skolabovala žena a potrebovala pomoc, práve sa v blízkosti nachádzala aj hliadka s automatickým externým defibrilátorom (AED) v aute.

Bezpečnostný pracovník potravín hliadku mestskej polície zaviedol k žene. Okamžite sa začal boj o jej život, vykonávali vonkajšiu masáž srdca a pripravili k použitiu aj AED na elektrický výboj.

Na šťastie sa ženu podarilo na druhý pokus oživiť. Mestskí policajti sa o pacientku starali až do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju následne previezla na ďalšie vyšetrenia do ružinovskej nemocnice.

Mestská polícia Bratislava tiež pripomína, že pri stavoch, keď človek nedýcha a nemá hmatateľný pulz, je kľúčové bezodkladne začať s vonkajšou masážou srdca. Prítomnosť defibrilátora môže výrazne zvýšiť šance na prežitie, až na 93 percent, ak je použitý včas.

V Bratislave je prístup k defibrilátorom možný na viacerých miestach, a ich polohu si môžete skontrolovať na tejto stránke alebo získať informácie od operátorov na číslach 112 a 155. Mestská polícia má defibrilátory so sebou na hliadkach, čo umožňuje rýchle a efektívne zakročenie v prípadoch ohrozenia života.

Od roku 2022 sú mestskí policajti prepojení s integrovaným operačným strediskom, čo umožňuje efektívnu spoluprácu a koordináciu s ostatnými záchranárskymi službami. Hrdinský čin policajtov opätovne zdôrazňuje dôležitosť a účinnosť prvých záchranných opatrení pri ohrození života.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk