Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hneda petrzalka simona jurigova.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
24. februára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSimona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

„Hnedá“ Petržalka. Čo sa schovávalo pod snehom?

Napriek tomu, že v Petržalke posledné dni vládne slnečné počasie, mnohí obyvatelia sa z neho netešia. Teplé počasie odhalilo to, čo sneh skrýval. Psie exkrementy.

Povinnosťou každého majiteľa psa je zbieranie výkalov a následné vyhodenie do odpadkových košov, ktoré sú na to určené. Odpadové koše sú dvakrát do týždňa dopĺňané o 50 kusov vreciek.

549099_10201443051272403_2012358211_n.jpg
SITA

Starosta Petržalky Vladimír Bajan odmeňuje tých, ktorí si plnia daňové povinnosti. To znamená, že majitelia psov prihlásených v Petržalke si môžu na miestnom úrade prevziať rolku 250 kusov igelitových vreciek.

Mnohí majitelia psov zanedbávali povinnosť odpratávania výkalov. Mysleli si, že sneh exkrementy zakryje. Obyvatelia niektorých sídlisk sú zo svojich nezodpovedných spoluobčanov rozhorčení. Ako sme sa dozvedeli, v niektorých parkoch dochádza k hádkam medzi psičkármi a nespokojnými obyvateľmi, ktorí sa nezriedka vyhrážajú privolaním mestskej polície. K „treniciam“ dochádza predovšetkým medzi majiteľmi psov a mamičkami, ktoré sa obávajú o zdravie svojich detí. Psie výkaly môžu totiž roznášať rôzne závažné ochorenia, ako sú napríklad echinokokóza a toxokaróza.

Ďalším problémom je znečistenie chodníkov. Keď chcú ľudia prejsť cez chodník, musia urobiť slalom. Priniesť si domov zapáchajúce topánky je pre väčšinu z nich nočná mora.

Riešením tohto problému by mohlo byť viac košov, ktoré by mali byť pravidelne dopĺňané igelitovými vreckami, či častejšie hliadkovanie mestskej polície. Tá má právo udeliť psičkárom pokutu až do výšky 165 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X