Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Szlh nepelu stadion bratislava info hokej.jpg
Zdroj: www.visitbratislava.com
18. októbra 2019 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hokejový klub HC Slovan Bratislava zaplatil dlh voči mestu, chce rokovať s mestom o nových podmienkach

Magistrát chce taktiež rokovať so Slovanom o novej nájomnej zmluve.

Bratislavský hokejový klub HC Slovan Bratislava uhradil dlh za prenájom hokejové štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý mal voči hlavnému mestu za mesiac september. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Ak došlo v uplynulých dňoch k omeškaniu úhrady niektorej z faktúr, vystavených zo strany STaRZ za užívanie zimného štadióna, bolo to spôsobené výlučne zlyhaním ľudského faktora na strane nášho klubu,“ uviedol na sociálnej sieti HC Slovan Bratislava. HC Slovan dodal, že prijali opatrenia, aby sa podobná situácia viac neopakovala.

Výška nájmu, ktorú musí Slovan platiť mestu, je stanovená ešte podľa starej nájomnej zmluvy. Slovan chce rokovať s mestom o nových podmienkach, v ktorých by cena za prenájom štadiónu bola nižšia. „Rokovania o nových podmienkach nájomných zmlúv prebiehajú. Do uzavretia nových zmlúv, resp. dodatkov k jestvujúcim zmluvám, platia doterajšie nájomné zmluvy. Skoré uzavretie novej zmluvy je teda aj v záujme HC Slovan, keďže klub teraz platí vyššiu sumu,“ dodal Bubla.

Bratislavský magistrát už v tomto roku riešil podlžnosti HC Slovan voči mestu, keď hrozilo, že HC Slovan nebude z dôvodu viac ako miliónového dlhu hrať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na konci júna však HC Slovan dlh zaplatil. Hlavné mesto chce rokovať so Slovanom o nových podmienkach používania zimného štadióna. Súčasťou rokovania majú byť aj garancie HC Slovan, aby nevznikli v budúcnosti ďalšie dlhy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X