Hokejový klub HC Slovan Bratislava zaplatil dlh voči mestu, chce rokovať s mestom o nových podmienkach

Szlh nepelu stadion bratislava info hokej.jpg

Magistrát chce taktiež rokovať so Slovanom o novej nájomnej zmluve.

Bratislavský hokejový klub HC Slovan Bratislava uhradil dlh za prenájom hokejové štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý mal voči hlavnému mestu za mesiac september. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Ak došlo v uplynulých dňoch k omeškaniu úhrady niektorej z faktúr, vystavených zo strany STaRZ za užívanie zimného štadióna, bolo to spôsobené výlučne zlyhaním ľudského faktora na strane nášho klubu,“ uviedol na sociálnej sieti HC Slovan Bratislava. HC Slovan dodal, že prijali opatrenia, aby sa podobná situácia viac neopakovala.

Výška nájmu, ktorú musí Slovan platiť mestu, je stanovená ešte podľa starej nájomnej zmluvy. Slovan chce rokovať s mestom o nových podmienkach, v ktorých by cena za prenájom štadiónu bola nižšia. „Rokovania o nových podmienkach nájomných zmlúv prebiehajú. Do uzavretia nových zmlúv, resp. dodatkov k jestvujúcim zmluvám, platia doterajšie nájomné zmluvy. Skoré uzavretie novej zmluvy je teda aj v záujme HC Slovan, keďže klub teraz platí vyššiu sumu,“ dodal Bubla.

Bratislavský magistrát už v tomto roku riešil podlžnosti HC Slovan voči mestu, keď hrozilo, že HC Slovan nebude z dôvodu viac ako miliónového dlhu hrať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na konci júna však HC Slovan dlh zaplatil. Hlavné mesto chce rokovať so Slovanom o nových podmienkach používania zimného štadióna. Súčasťou rokovania majú byť aj garancie HC Slovan, aby nevznikli v budúcnosti ďalšie dlhy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk