Hokejový Slovan Bratislava čelí podľa trénera Országha takýmto problémom

HOKEJ KHL: Bratislava - Astana
Foto: SITA/Diana Černáková

Hokejovému Slovanu Bratislava sa v nadnárodnej KHL nedarí predstáv.

V tabuľke Západnej konferencie síce aktuálne stráca na ôsmu pozíciu znamenajúcu prienik do play-off len tri body, no v doterajšom priebehu sezóny príliš často ťahá nepriaznivé série. Ako informuje ruská agentúra TASS, podľa hlavného trénera Vladimíra Országha je najväčším problémom belasých málo hráčov v kádri.

Vedenie KHL navyše diskvalifikovalo z vedenia Slovana Juraja Širokého staršieho aj mladšieho, dôvodom je neplnenie finančných záväzkov.

KHL opakovane varovala vedenie Slovana o potrebe prísneho dodržiavania splátok dlhov. Slovanu bolo umožnené štartovať v tejto sezóne KHL len pod podmienkou plnenia si finančných záväzkov. Výška platieb však nezodpovedá predtým uvedenému a Slovan stále má dlhy voči hráčom z minulej sezóny. Vzhľadom na to sme sa rozhodli dištancovať vedenie Slovana zastúpené Jurajom Širokým st. a Jurajom Širokým ml. a klubu zakazujeme registráciu nových zmlúv, čiže angažovanie hráčov v tejto sezóne,“ informovala tlačová služba KHL, citoval ju aj portál championat.com.

Finančné problémy neovplyvňujú súčasné výkony hráčov, má ísť o záväzky z predchádzajúcich sezón. U nás je iný problém – málo ľudí. Nemyslím si však, že má na nás nejaký vplyv situácia z minulosti,“ poznamenal hlavný kouč po pondelkovej prehre na ľade CSKA Moskva 0:4.

Aj podľa TASS má Slovan pozastavenú registráciu nových hráčov do kádra a nemôže podpisovať nových hokejistov. „Je to šanca pre mladších hráčov, aby sa ukázali a vybojovali si miesto v tíme,“ myslí si Országh.

Po sérii štyroch duelov u súperov, v ktorých Slovan uspel iba v Nižnekamsku, sa bratislavský klub vracia domov a v piatok 23. novembra pred vlastnými fanúšikmi privíta Viťaz Podoľsk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk