Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimný štadión Ondreja Nepelu
ilustračné: SITA
23. marca 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Hokejový zväz si štadión cez majstrovstvá sveta prenajme, schválili to poslanci

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) bude mať počas zápasov Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2019 Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave v prenájme. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Čas nájmu bude od polovice apríla 2019 do konca mája 2019. SZĽH mestu zaplatí nájomné vyše 500-tisíc eur bez DPH plus náklady za prevádzku športovej arény.

Maximálne polovicu z nájomnej sumy má zväz splatiť formou investície do obnovy štadióna. Zvyšnú sumu za nájom chce mať mesto v hotovosti. Aby však toto uznesenie platilo, musí ho podpísať primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Navyše za dodávku energie, teda elektrinu, vodu i plyn, zaplatí SZĽH v roku 2019 mestu navyše približne 300-tisíc eur. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút pred novinármi povedal, že všetky finančné prostriedky, ktoré použijú, budú pod verejnou kontrolou. „My sme sa zaviazali, že dokážeme zabezpečiť prenájom, lebo to musíme prezentovať IIHF,“ poznamenal Kohút. Štadión pred športovým podujatím potrebuje obnovu za dva milióny eur, zvyšné náklady bude financovať hlavné mesto.

Keď boli hokejové majstrovstvá sveta na Slovensku v roku 2011, hokejový zväz nájom za štadión neplatil, platil len za náklady, ktoré sú spojené s prevádzkou priestoru. Správcom Zimného štadióna Ondreja Nepelu je mestská organizácia Správa telovýchovných a rekreačných zariadení.

Búrlivé rokovanie

Na začiatku rokovania o tomto bode nastala v rokovacej sále anarchia, ktorá trvala niekoľko hodín. Poslanec Radovan Jenčík predložil návrh, aby bratislavské mestské zastupiteľstvo hlasovalo o tom, či vôbec majú byť v Bratislave majstrovstvá sveta v hokeji. Zastupiteľstvo tento návrh schválilo. Poslanec Ján Hrčka potom chcel, aby zastupiteľstvo hlasovalo o tom, či má Slovensko vyhrať Majstrovská sveta v ľadovom hokeji v roku 2019. Podľa poslankyne Izabely Jégh je to drzosť a vysmievanie sa všetkým poslancom, ktorí chcú rokovať. Mestské zastupiteľstvo však nebolo uznášaniaschopné a primátor vyhlásil prestávku. Po prestávke diskusia pokračovala, zmätok a prekrikovanie poslancov a nejasnosť o tom, o čom hlasujú, však pokračovala. Nasledovalo aj prerušenie diskusie, porada predsedov klubu a ďalšia prestávka. Bodom o nájme štadióna sa vo štvrtok mestskí poslanci zaoberali od rána do obeda.

Na zastupiteľstve poslanci hovorili aj o tom, že ľudia s lístkom na hokejový zápas v Bratislave by mali mať MHD zadarmo. Niektorí poslanci však spomenuli, že mesto by malo vyčísliť, kde nájde peniaze napríklad na zaplatenie mestskej hromadnej dopravy pre tých, ktorí budú mať lístok na zápas majstrovstiev sveta. Zastupiteľstvo tiež prijalo uznesenie, že mesto cez hokejové majstrovstvá sveta zvýši daň za ubytovanie v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X