Honosné bývalé sanatórium na Železnej studienke ide do dražby, s kúpaliskom sa predá za mastnú sumu

Čatlošova vila
Foto: nehnutelnosti.sk, Dupos

Čatlošova vila na Ceste mládeže je pamiatkovo chránený objekt, ktorý je evidovaný Pamiatkovým úradom SR.

Ak máte zálusk na areál veľkej nehnuteľnosti v Bratislave, na dražbe bývalého sanatória by ste nemali chýbať. Ide o areál bývalej Čatlošovej vily a kúpaliska na Železnej studienke.

Tiché prostredie

Pacienti sa kedysi liečili v tichom prostredí v lone prírody Malých Karpát, ďalej od ruchu centra mesta. Sanatórium a doliečovacie zariadenie otvorilo svoje brány prvýkrát v roku 1942.

S areálom sanatória susedilo prírodné kúpalisko. V roku 1990 bola stavba vyhlásená Pamiatkovým úradom SR za pamiatko chránený objekt. Dnes je však z honosnej vily iba schátraný objekt, ktorý pôvodným účelom roky neslúži – naposledy tam ľudia prespali v roku 2004.

Areál vily ide do dražby

Areál Čatlošovej vily s kúpaliskom už niekoľko dní svieti na realitnom portáli, ktorý informuje o pripravovanej dražbe. Honosná oblasť sa predá za mastnú sumu, čo naznačuje cena stanovená znaleckým posudkom na 6 miliónov eur.

Do dražby pôjde samotná budova bývalého sanatória, budovy vodoliečby a vrátnice, vodojem, garáže. Kupujúci dostane aj areál kúpaliska s kamenným mostom ponad vodný tok Vydrice.

Celý areál je oplotený, nachádzajú sa v ňom prístupové cesty a chodníky spojenia medzi kúpaliskom a Čatlošovou vilou. MHD jazdí priamo k areálu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk