Horor vo väznici: Väzeň utrpel rozsiahle popáleniny po tom, čo sa úmyselne podpálil v cele

Justicny palac Ústav na výkon väzby Ústav na výkon trestu odňatia slobody Bratislava
Foto: ilustračné, maps.google.com

Vo väznici v Bratislave došlo v závere víkendu k mimoriadnemu incidentu. Jeden z väzňov sa úmyselne podpálil. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, pričom muž utrpel vážne popáleniny a bol prevezený do nemocnice.

V nedeľu 9. júna večer došlo v bratislavskej väznici k dramatickému incidentu. Podľa informácií z TV JOJ sa jeden z väzňov úmyselne podpálil v cele, pričom utrpel vážne popáleniny. Na miesto okamžite vyrazili všetky záchranné zložky.

Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 59-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny I. a II. stupňa na vrchnej časti tela. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove,“ uviedla pre portál hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky Petra Klimešová.

Informáciu o incidente v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava potvrdila aj hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská s tým, že počas udalosti došlo k požiaru cely. „Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele,“ uviedla pre portál Kacvinská.

Podľa jej slov v danej veci prebieha šetrenie a v súčasnosti sa k situácii nebudú bližšie vyjadrovať. Polícia vyšetruje okolnosti incidentu a zo strany vyšetrovateľa bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Presná výška škody, ktorá bola požiarom spôsobená, bude predmetom ďalšieho dokazovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk