Hororová jazda taxíkom po Bratislave mohla mať nepríjemnú dohru, útočníkom bol 32-ročný muž

Taxi
Foto: ilustračné, pixabay.com

Obvinenému mužovi zo Šale hrozí až 12-ročný pobyt za mrežami.

V utorok 22. júna Jozef A. oslovil krátko po 03.00 hod. pred vchodom na Kupeckého ulici oproti Fontáne lásky vodiča taxislužby. Vyhovoril sa, že sa údajne vymkol a potreboval odviezť k manželke do práce pre náhradné kľúče.

Na pumpe si nerozmenil

Ochotný taxikár naložil muža do auta. Po ceste späť sa zastavili na pumpe, aby si muž mohol rozmeniť peniaze. Vrátil sa späť s tým, že peniaze si nemohol rozmeniť, pretože mu predavačka nemala z čoho vydať.

Taxikár odviezol muža domov a počkal, kým sa vráti a zaplatí mu. Zákazník sa prezliekol a vrátil sa späť k taxikárovi so slovami, že pôjdu na ďalšiu pumpu.

Vytiahol zbraň

„Počas jazdy konkrétne od Trenčianskej ulice po Miletičovu ulicu na taxikára vytiahol krátku guľovú zbraň, a pod hrozbou jej použitia od neho požadoval vrátenie údajne odcudzených peňazí. Taxikár mu z obavy o život a zdravie vydal 200,-€,“ informoval hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff.

Taxikár oznámil incident na polícii. Následne bol dotyčný muž zadržaný a polícii vydal aj plynovú zbraň a atrapu strelnej zbrane.

Muž vo veku 32 rokov je v súčasnosti v cele policajného zadržania. V prípade preukázania viny mu hrozí až 12-ročný trest.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk