Horúčavy budú pokračovať naďalej. Kedy sa Bratislava zbaví extrémne vysokých teplôt?

teplo, slnko,
ilustračné: pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav naďalej varuje pred vysokými teplotami, ktoré sú potenciálnym nebezpečenstvom pre ľudské aktivity. 

SHMÚ vydal výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami, nevyhne sa im ani Bratislava. Ako uvádzajú meteorológovia, výstrahy platia počas troch dní, a tak aj začiatok nového mesiaca bude poriadne horúci.

Výstraha druhého stupňa platí pre Bratislavu a okolie počas utorka 31. júla, stredy 1. augusta a štvrtka 2. augusta. Počas všetkých troch dní si treba dať pozor najmä v čase od 14.00 do 18.00 h.

„V okrese Bratislava sa očakáva miestami dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C,“ informuje SHMÚ.

Ako Slovenský hydrometeorologický ústav dodáva: „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.“

„Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dodáva SHMÚ.

Podľa predpovede meteorológov majú vysoké teploty pokračovať aj naďalej. V piatok 3. augusta vystúpi nočná teplota na 22 stupňov Celzia a denná sa vyšplhá na maximum 34 stupňov. Jasnú a slnečnú oblohu bude sprevádzať len mierny severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 2 m/s.

Na sobotu 4. augusta hlási SHMÚ podobné počasie. Má byť jasno s nočnou teplotou 22 stupňov Celzia, pričom počas dňa sa oteplí a ortuť teplomera bude ukazovať okolo 34 stupňov. Počas dňa zafúka východný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne hodnotu 2 m/s.

Chladnejšie počasie tak podľa doterajších predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu v nasledujúcich dňoch netreba očakávať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk