Horúce letné počasie Bratislavu zatiaľ obíde, postupne sa má však otepľovať

pekné počasie
ilustračné: SITA/AP

Slovenský hydrometeorologický ústav hlási na nadchádzajúce dni slnečné počasie, teploty však nebudú horúce letné, no postupne by sa malo otepľovať. Takáto je predpoveď na najbližšie dni.

V sobotu 30. júna 2018 má byť slnečno. Jasnú oblohu bude sprevádzať severný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 6 m/s. Nočná teplota dosiahne hodnotu 20 stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí len mierne, pretože ortuť teplomera sa vyšplhá na maximálnych 22 stupňov.

Nový mesiac, a síce nedeľa 1. júla bude pokračovať slnečným počasím. Slovenský hydrometeorologický ústav hlási na tento deň len veľmi malú oblačnosť. Počas noci sa ochladí na 13 stupňov Celzia a cez deň by teploty mali dosahovať maximum 21 stupňov Celzia. Zafúka severovýchodný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 4 m/s.

Pondelok 2. júla bude podľa SHMÚ jasný. Slnečný deň bude sprevádzať mierny južný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 2 m/s. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 11 stupňov Celzia a denná sa vyšplhá na maximálnych 24 stupňov.

V utorok 3. júla bude opäť len malá oblačnosť. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 13 stupňov Celzia, denná vystúpi na príjemných 26 stupňov. Zafúka veľmi mierny západný vietor, ktorého rýchlosť bude 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk