Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hotel danube instagram.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
18. septembra 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

Hotel Danube stále nie je skolaudovaný

Stavebný úrad Starého Mesta vydá kolaudačné rozhodnutie v prípade hotela Danube iba v prípade, ak bude disponovať súhlasnými stanoviskami všetkých zúčastnených dotknutých orgánov štátnej správy.

Ako pre BratislavaDen.sk uviedla hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková, „stavebný úrad vypísal na žiadosť stavebníka kolaudačné konanie (momentálne je prerušené).“

Ku kolaudačnému konaniu sú prizvaní všetci zástupcovia dotknutých orgánov štátnej správy, vrátane Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) Bratislava. KPÚ v minulosti vydal záväzné stanovisko, v ktorom schválil projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie na rekonštrukciu hotela, avšak s podmienkami a prísnymi regulatívmi. Bola medzi nimi aj podmienka prepracovať vizualizáciu, fasáda mala rešpektovať pôvodný koncept architektonickej súťaže z čias výstavby objektu a finálnu verziu dať na posúdenie a schválenie pamiatkovému úradu.

„Zdôrazňujeme, že nová fasáda hotela nebola pred realizáciou prerokovaná na KPÚ Bratislava, ani naším úradom odsúhlasená. Dokladujú to aj dokumenty v konaní stavebného úradu,“ uviedol riaditeľ KPÚ Peter Jurkovič pre etrend.sk. Za svojvoľné konanie investora odmieta úrad niesť zodpovednosť.

Mobilne zachody baden.jpg
© BratislavaDacen.sk

Proti novej fasade sa ozvalo viacero kritických hlasov, medzi inými i staromestský poslanec Martin Borguľa, ktorý šéfa pamiatkárov žiadal o vysvetlenie toho, akým spôsobom vôbec komunikácia medzi pamiatkovým úradom a investorom prebiehala, keď mohlo dôjsť k takémuto výsledku.

Hádzať vinu na jednu hlavu v tomto prípade však nepôjde, pretože kompetentnosť za to, ako hotel po prestavbe vyzerá, je súhrnom viacerých faktorov. Od autorskej spôsobilosti projektanta a vypracovania projektovej dokumentácie až po orgány, ktoré udelili stavebné povolenia.

Stavebný úrad vo svojom stanovisku uviedol, „či súčasná podoba tejto stavby nenarušuje podobu Starého Mesta, je otázka, ktorej zodpovedanie prináleží krajskému pamiatkovému úradu.“ Narúša? Čo myslíte?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X