Hotel Flóra bude čoskoro minulosťou, je nebezpečný a schádzajú sa v ňom asociálne indivíduá

Kolaz mestska policia bratislava.jpg

Mestskí policajti odhaľujú tajomstvá opusteného hotela Flóra v Zlatých pieskoch. Čo našli počas preventívno-bezpečnostnej akcie?

Hotel Flóra kedysi zdobil areál Zlatých pieskov, avšak práve teraz prechádza dramatickou zmenou. Mestské policajtky a policajti uskutočnili preventívno-bezpečnostnú akciu, počas ktorej dôkladne skontrolovali jeho opustené priestory. Cieľom bolo zabezpečiť, aby sa v ňom nenachádzali žiadne osoby, ktoré by mohli byť ohrozené nebezpečím zanedbaných štruktúr.

Táto kontrola bola už druhá, hotel bol už raz predmetom podobnej akcie v roku 2022. Vtedy sa v opustenej budove našlo 20 ľudí bez domova, vrátane dvoch tehotných žien. Polícia v spolupráci s ďalšími orgánmi zabezpečila pomoc týmto ľuďom a sprostredkovala im kontakt na ubytovacie zariadenia.

Ako uvádza Mestská polícia Bratislava, o tehotné ženy sa postarali pracovníčky sociálnej kurately. Ďalšie zotrvanie v schátranej budove totiž mohlo vážne ohroziť ich životy a zdravie.

V druhej fáze kontroly zistili policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie množstvo oblečenia, matracov a iných stôp ľudského pobytu, vrátane použitých injekčných striekačiek. Situácia v opustenej budove bola naliehavá, a preto boli prijaté opatrenia na ochranu života a zdravia tých, ktorí by v nej mohli hľadať prístrešie.

Hotel Flóra už od roku 2016 nie je v prevádzke, a to kvôli svojmu technickému stavu. Momentálne sú tu vykonávané búracie práce. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) plánuje využiť jeho areál pre iné účely.

Mestská polícia tiež pripomína, že ak viete o ľuďoch, ktorí sa napríklad v dôsledku nepriaznivej životnej situácie ocitli na ulici, našli útočisko v niektorej z opustených budov a potrebujú pomoc, neváhajte nás o tom informovať prostredníctvom našej nepretržite fungujúcej linky 159.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk