Hotový petržalský park Jama zatiaľ ľudia nemôžu využívať

Jama petrzalka.sk1_.jpg
petrzalka.sk

Nový športový park Jama v areáli bývalého ihriska medzi ulicami Šášovská – Vígľašská – Vyšehradská v Petržalke je už hotový, ľudia ho však stále nemôžu využívať. Pôvodne chceli park samospráve odovzdať koncom augusta, proces sa však spomalil.

Otvorenie pre verejnosť brzdia drobné reklamácie mestskej časti voči dodávateľovi. Park by pre ľudí mohol začať plne fungovať v najbližších týždňoch. Uviedla to petržalská miestna poslankyňa Lýdia Ovečková.

Športový areál s rozlohou sedemnásť árov tvoria lezecký kopec, sieťový a lanový herný prvok, malé ihrisko s bránkami na futbal, lavičky, cvičebné prvky pre seniorov i fitness zostava na cvičenie pod holým nebom. So stavebnými prácami na športovom parku začali na jar. Zhotoviteľom prác bola firma B-EKO-M, s. r. o., so sídlom v Nitre. Celková suma zákazky v zmluve je 171 508 eur s DPH.

Celý projekt areálu Jama rozdelili na etapy. Inštalovali v ňom náradie na cvičenie a posilňovanie tela i cvičebné stroje zamerané na zlepšenie koordinačných a stabilizačných schopností. Nechýba ani plocha na voľné hry či cvičenie. Záujemcovia tam nájdu aj prekážkovú dráhu, lezecký kopec a ďalšie prvky na športovanie i prvky na zlepšenie lezenia a šplhania. Celá plocha je pokrytá moderným mäkkým povrchom. Areál poskytuje aktivity pre všetky vekové kategórie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk