Hovorte so seniormi: Opäť podvodník obral 78-ročnú ženu o peniaze, vydával sa za plynára

Senior zena peniaze obalka podvod
Foto: ilustračné, GettyImages

Polícia vyzýva k zvýšenej komunikácii a vystríhaniu seniorov vo vašom okolí. Hovorte s nimi o možných nástrahách podvodníkov.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III sa zaoberajú prípadom podvodu. Neznámy muž podľa doterajších zistení oslovil 78-ročnú ženu na Kadnárovej ulici. Seniorka šla domov z pošty, pričom ju muž oslovil s tým, že ju hľadá.

Vydával sa za plynára a chcel meniť plynomer, takže to musí vidieť. Seniorka ho po tomto príbehu pustila do bytu. Na mieste podvodník pokračoval s príbehom o tom, ako má seniorka preplatok na plyne. Podvodník chcel od ženy, aby mu vydala z 200 eurovej bankovky a uviedol jej, že má preplatok približne 50 eur.

Žena následne priniesla obálku s peniazmi, ktorú mala odloženú doma v byte. Podvodník pokračoval v rečiach a rozptyľoval jej pozornosť otázkami o dôchodku. Seniorka šla zistiť presnú výšku dôchodku do inej miestnosti, pričom obálku s peniazmi položila na stôl. Toto využil neznámy muž a vzal so sebou obálku, v ktorej mala seniorka hotovosť vo výške 1 550 eur a bez slova odišiel.

Polícia apeluje na verejnosť, aby hovorila so seniormi v okolí. „Informujte ich o možných nástrahách podvodníkov a oboznámte ich s ich praktikami,“ vyzýva na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk