Hračky pre deti v záhrade: Tipy na zábavné prvky, ktoré budú milovať

Sita garden child 2.jpg
Foto: Fuego

Pripravte svojim deťom záhradné dobrodružstvo a takto ich vytiahnete na čerstvý vzduch. Ak hľadáte tipy, aké hračky pre deti zvoliť nielen v záhrade, ale aj v domácnosti, ste na správnom mieste. Tu sú jednoduché spôsoby, ako zabaviť deti.

Pamätáte sa na čarovné časy strávené dobrodružstvom v babkinej záhrade? Prečo tento raj nevytvoriť aj pre svoje deti? Tu sú lacné nápady do záhrady na zábavné prvky pre našich najmenších, ktoré môžu navyše slúžiť ako záhradné dekorácie.

Závesná hojdačka

Medzi populárne hračky pre deti patria určite hojdačky. Ide o najobľúbenejší prvok pre našich najmenších, ktorý by mal mať na každom ihrisku svoje miesto. Samotná konštrukcia hojdačky je veľmi jednoduchá. Tvoria ju masívne drevené hranoly, ktoré sú kotvené do zeme a pripomínajú tvar prevráteného písmena V. Môžete na ňu zavesiť nielen hojdačku, ale tiež sieť či oddychové kreslá. Neskôr sa dá konštrukcia použiť na lanovú dráhu, ktorá zohľadňuje vek dieťaťa.

Záhradný domček

Aj deti chcú mať svoj vlastný domček, ktorý by patril len im. V súčasnosti existuje mnoho alternatív. Napríklad plastový či drevený záhradný domček s hojdačkou, lezeckou stenou či lanovou dráhou. Najskôr treba zistiť, čo zaujíma vaše deti. So správnym návrhom a šikovným tímom stolárov vytvoríte určite domček aj sami. Môžete ho doplniť o malú terasu, v ktorej bude zabudované pieskovisko alebo zariadiť detským nábytkom. Alebo postaviť najmenším záhradný domček v podobe stanu.

Pieskovisko pre deti

Pieskovisko môže mať rôzne tvary. Od štvorcového, obdĺžnikového či kruhového až po pieskovisko v tvare mušle s krytom a podobne. Pri jeho realizácii treba myslieť na niekoľko vecí. Ak je tento prvok totiž spravený správne, môže byť i ozdobou vašej záhrady. Okolie pieskoviska by malo byť čisté, preto je ho vhodné vydláždiť alebo zatrávniť. Najvhodnejší býva riečny piesok. Možno použiť aj kopaný, ale len ak neobsahuje väčšie množstvo ílovitých prímesí či väčších kameňov.

Mnohokrát je pieskovisko zdrojom neporiadku, preto ho treba umiestniť tak, aby sa dalo ľahko upratať a aby ste naň videli z vnútra domu. Zabrániť padaniu lístia, prachu či iných nečistôt z okolia pomôže praktický kryt. Blízko pieskoviska môžete spraviť skrýšu na záhradné hračky a najmä drevené hračky, ktoré nenechávajte vplyvu vonkajšieho prostredia.

Vhodné interaktívne hračky do pieskoviska

Keď zariaďujete pieskovisko, mali by ste myslieť aj na interaktívne hračky. To sú také, ktoré motivujú vaše deti k nejakej činnosti. Napríklad vhodné hračky pre chlapcov do pieskoviska sú lopatka, detský fúrik, či hrable, aby si malí majstri mohli užiť zábavu podľa seba. Ak hľadáte hračky pre dievčatá, nezabudnite na maľované vedierko, či krhličku na zalievanie, ktorá na pieskovisku nesmie chýbať.

Trampolína

Trampolíny sú v poslednej dobe veľmi populárnym prvkom. Ich nevýhodou však býva, že v záhrade zaberajú veľa priestoru. Pred zadovážením trampolíny treba starostlivo zvážiť výber miesta. Mal by to byť rovný a pevný terén, ktorý však nie je na priamom slnku a ani pod nízkou strechou či konármi stromov.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk