Hrad Devín prejde modernizáciou návštevníckej infraštruktúry, cena by mala dosiahnuť 300-tisíc eur

DEVÍN: Čistenie areálu hradu
Foto: ilustračné, SITA

Predmetom zákazky je riešenie informačno-navigačného systému, ako aj doplnkovej infraštruktúry.

Hrad Devín čaká modernizácia návštevníckej infraštruktúry. Múzeum mesta Bratislavy (MMB) zverejnilo na svojej webovej stránke výzvu na riešenie návštevníckej infraštruktúry v areáli hradu.

Predmetom zákazky je kreatívne riešenie informačno-navigačného systému, ako aj doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu Devín,“ uvádza MMB vo výzve.

Lehota na predloženie cenovej ponuky je do 11. októbra. Odhadovaný investičný náklad vyhradený pre následnú realizačnú fázu všetkých častí projektu je 300-tisíc eur bez DPH.

Cezhraničný projekt

Výzva sa týka predloženia cenovej ponuky na spracovanie výtvarného (grafického) a dizajnového návrhu prvkov informačno-navigačného systému, vrátane technickej špecifikácie, a spracovanie architektonickej štúdie doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu s nadväzujúcimi stupňami projektovej dokumentácie.

Je súčasťou cezhraničného projektu s názvom Kultúrne mosty cez rieku Morava.

Dve základné časti zákazky

Zákazka pozostáva z dvoch základných častí, ktoré sú vzájomne prepojené. Prvá časť zahŕňa modernizáciu informačného a navigačného systému hradu a jeho prispôsobenie potrebám súčasného návštevníka.

Druhá časť rieši dobudovanie doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu so zameraním na jednoduché prvky, ktoré spríjemnia pobyt návštevníkom hradného areálu a umožnia pohodlnejší vstup do jeho priestorov (odpočinkové zóny – zatienený prístrešok/altánok, pikniková zóna, úprava vstupného priestoru do areálu hradu),“ vysvetľuje MMB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk