Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DEVÍN: Čistenie areálu hradu
Foto: ilustračné, SITA
28. septembra 2021 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Hrad Devín prejde modernizáciou návštevníckej infraštruktúry, cena by mala dosiahnuť 300-tisíc eur

Predmetom zákazky je riešenie informačno-navigačného systému, ako aj doplnkovej infraštruktúry.

Hrad Devín čaká modernizácia návštevníckej infraštruktúry. Múzeum mesta Bratislavy (MMB) zverejnilo na svojej webovej stránke výzvu na riešenie návštevníckej infraštruktúry v areáli hradu.

Predmetom zákazky je kreatívne riešenie informačno-navigačného systému, ako aj doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu Devín,“ uvádza MMB vo výzve.

Lehota na predloženie cenovej ponuky je do 11. októbra. Odhadovaný investičný náklad vyhradený pre následnú realizačnú fázu všetkých častí projektu je 300-tisíc eur bez DPH.

Cezhraničný projekt

Výzva sa týka predloženia cenovej ponuky na spracovanie výtvarného (grafického) a dizajnového návrhu prvkov informačno-navigačného systému, vrátane technickej špecifikácie, a spracovanie architektonickej štúdie doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu s nadväzujúcimi stupňami projektovej dokumentácie.

Je súčasťou cezhraničného projektu s názvom Kultúrne mosty cez rieku Morava.

Dve základné časti zákazky

Zákazka pozostáva z dvoch základných častí, ktoré sú vzájomne prepojené. Prvá časť zahŕňa modernizáciu informačného a navigačného systému hradu a jeho prispôsobenie potrebám súčasného návštevníka.

Druhá časť rieši dobudovanie doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu so zameraním na jednoduché prvky, ktoré spríjemnia pobyt návštevníkom hradného areálu a umožnia pohodlnejší vstup do jeho priestorov (odpočinkové zóny – zatienený prístrešok/altánok, pikniková zóna, úprava vstupného priestoru do areálu hradu),“ vysvetľuje MMB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X