Hrad ožije romantickými sonátami a valčíkmi. V Hudobnej sieni zaznejú diela Johannesa Brahmsa

bratislavský hrad
SITA

Bratislavská organizácia cestovného ruchu pozýva milovníkov klasickej hudby na pokračovanie série komorných koncertov na Bratislavskom hrade.

Romantické sonáty a valčíky budú v pondelok 9. novembra znieť Bratislavským hradom. V rámci série podujatí Bratislava Goes Classical prinesie komorný koncert diela Johannesa Brahmsa a v Hudobnej sieni Bratislavského hradu sa začne o 19. hodine. Interpretácie Brahmsových sonát a valčíkov si publikum vypočuje v podaní známych slovenských hudobníkov – huslistu Milana Paľu a violončelistu Jozefa Luptáka, ako aj dvoch zahraničných hostí, bulharského klaviristu Iva Varbanova a talianskej klaviristky Fiammetty Tarli.

Informoval o tom Maroš Plitko PR manažér Bratislavskej organizácie cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board), pod záštitou ktorej sa séria koncertov Bratislava Goes Classical koná.

Koncertná séria bude na Hrade pokračovať 9. decembra koncertom pod názvom Klavírne kvintetá romantikov. Diela Roberta Schumanna a Erna Dohnányiho návštevníkom koncertu sprostredkujú huslisti Milan Paľa a Marián Svetlík, violončelista Jozef Lupták, hráč na violu Vladimir Mendelssohn a klaviristka Jordana Pavlovičová.

Bratislava Goes Classical je novým umeleckým a marketingovým projektom Bratislavskej organizácie cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board). Bratislavská organizácia cestovného ruchu v ňom spolupracuje s poprednými najmä hudobnými inštitúciami a organizátormi hudobných podujatí v hlavnom meste, akými sú Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo či Hudobné centrum. Viac o projekte a podujatiach, ktoré prináša, možno nájsť na jeho webstránke http://www.bagoclassical.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk